Pod prysznicem – zestaw czy system natryskowy

Jednym z najważniejszych oraz ulubionych elementów łazienkowej aranżacji i wyposażenia jest oczywiście prysznic (w kabinie albo w wannie). Któż z nas nie lubi lekkiego porannego tuszu czy też wieczornego relaksu w strumieniach wody? Dlatego jest to z pewnością zagadnienie, nad którym warto zatrzymać się nieco dłużej, wbrew pozorom prysznic to nie tyko „kawałek wężyka i słuchawka”

Możemy wybrać rodzaj strumienia wody
Możemy wybrać rodzaj strumienia wody

Zestaw natryskowy – prosty i praktyczny
Przede wszystkim należy wiedzieć, że w naszych łazienkach możemy montować zestaw albo system natryskowy. Jak łatwo się domyślić system natryskowy jest rozwiązaniem bardziej zaawansowanym. Tradycyjny, nadal często używany zestaw natryskowy to nic innego jak popularna słuchawka – rączka prysznicowa wraz z wężem dostarczającym wodę. Taki zestaw może być montowany na specjalnym drążku z uchwytem, o ile jest to rozwiązanie do kabiny albo wanny z parawanem czy zasłoną. Jeśli zestaw ma być zainstalowany tylko w wannie nie ma konieczności mocowania go na drążku w ścianie. Nowoczesne rączki natryskowe najczęściej zapewniają trójstrumieniową podaż wody – strumień deszczowy, delikatny i hydromasaż.

System natryskowy – funkcjonalny, nowoczesny, kompletny

Nowoczesne systemy natryskowe
Nowoczesne systemy natryskowe

Z kolei system natryskowy to już całość, komplet, gotowe kompleksowe rozwiązanie. Wraz z rączką natryskową otrzymujemy górną głowicę natryskową, kolumnę prysznicową, która je łączy technicznie i konstrukcyjnie. Jest jednocześnie elementem zasilającym w wodę, jak również drążkiem z ruchomym uchwytem. W nowoczesnych systemach mamy również baterię, która umożliwia obsługę i korzystanie z wszystkich funkcji systemu. Takich jak chociażby regulacja temperatury wody, wybór strumienia oraz opcji hydromasażu. Głowice w systemach natryskowych mogą mieć różny kształt – np. okrągły, owalny, prostokątny albo kwadratowy. W przypadku systemu natryskowego możemy korzystać zarówno z prysznica ręcznego, jak i klasycznej deszczownicy.


Zdjęcia: Shutterstock

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.