Panele prysznicowe – idealne rozwiązanie w nowoczesnej łazience

Kabina lub wnęka prysznicowa to częsty wybór, jeśli chodzi o wyposażenie łazienki. Wbrew pozorom nie oznacza to wcale rezygnacji z komfortowej kąpieli, relaksu czy odrobiny luksusu. Nie bez powodu coraz większym powodzeniem cieszą się panele prysznicowe, które zastępują standardowy zestaw ze słuchawką.

Panel prysznicowy – praktyczny i efektowny

Modne łazienki to o wiele więcej niż aspekty czysto higieniczne, praktyczne i funkcjonalne. Łazienka stała się naszym domowym SPA i stanowi część aranżacji całego domu czy mieszkania. Panel prysznicowy doskonale wpisuje się w tę konwencję. Jest efektowny, a przy tym praktyczny i zapewnia szereg możliwości, których pozbawione są zwykłe zestawy prysznicowe.

Panel montuje się w kabinie albo we wnęce prysznicowej. Jest elementem o wielu funkcjach, a przy tym stanowi bardzo ciekawy akcent stylistyczny, dekoracyjny. Będzie pasował do łazienki nowoczesnej, minimalistycznej, w stylu loft, ale także do eleganckiej klasyki albo stylu glamour czy retro.

Pamiętajmy o tym, że dla prawidłowego funkcjonowania panelu niezbędne jest odpowiednie ciśnienie wody w instalacji – minimum 3 bary.

panel
Praktyczny panel prysznicowy, wiele funkcji, atrakcyjny design

Panel prysznicowy – komfort i wiele możliwości

Największym atutem paneli prysznicowych jest ich wielofunkcyjność. To nie tylko słuchawka prysznicowa z opcją zmiany ciśnienia wody. W zależności od zastosowanych technologii i modelu panele prysznicowe zapewniają różne opcje i funkcje:

Baterie termostatyczne – niektóre modele mają tradycyjne mieszacze, ale na pewno warto zastanowić się nad panelem z baterią termostatyczną, dzięki której ustawimy określoną temperaturę wody. To nie tylko duża oszczędność, ale także zabezpieczenie przed poparzeniem czy zimnym prysznicem.

Słuchawka natryskowa z różnymi opcjami – dobrym wyborem będzie bardziej zaawansowana słuchawka, która pozwala na zmianę rodzaju strumienia wody (np. mgiełka, hydromasaż, deszczowy).

Hydromasaż – wyjątkowy masaż całego ciała, dzięki dyszom rozmieszczonym na panelu. W zależności od modelu może ich być 3, 4, 6, można je skierować na wybrane obszary ciała, regulować siłę i rodzaj strumienia. To idealny sposób na relaks po ciężkim dniu albo aktywności fizycznej.

Deszczownica, czyli specjalna duża głowica na górze panelu, która zapewnia relaksujący, miły, rozproszony natrysk.

W nowoczesnych panelach mamy możliwość przełączania strumienia wody pomiędzy różnymi elementami (np. relaksująca mżawka z deszczownicy po intensywnym hydromasażu). Komfort kąpieli podnoszą także rozwiązania takie, jak praktyczne relingi, półki, efektowne podświetlenie zmieniające kolor, aromaterapia albo sprzęt audio.

prysznic
Różne strumienie wody i wiele funkcji pod prysznicem

Wzornictwo i design

Panele prysznicowe mają tę zaletę, że są nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne i efektowne. Klasyką są modele wykonane ze stali, w metalicznych kolorach. Można także wybrać bardziej oryginalne wzory, zdobienia i kolory. Panele są wykonane z wysokiej jakości surowców, do których należą m.in. stal szczotkowana, nierdzewna, szlachetna, mosiądz, szkło hartowane, aluminium, PVC, akryl, solid surface. Co ciekawe można też kupić panele, których korpus wykonany jest ze specjalnie impregnowanego i zabezpieczonego drewna.

łazienkA
Panel prysznicowy – domowe SPA i element dekoracyjny

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.