Ogrzewanie podłogowe czy grzejnik łazienkowy

Ogrzewanie to jeden z najistotniejszych elementów w każdym domu, niezależnie od metrażu czy aranżacji. W przypadku łazienki ma szczególne znaczenie. Zapewnia nie tylko odpowiednią temperaturę, ale również redukuje charakterystyczną dla tego pomieszczenia wilgotność. Z drugiej strony ogrzewanie łazienkowe musi spełniać pewne normy i kryteria.

Na zmianę, montaż nowych grzejników w łazience warto zdecydować się podczas większych robót remontowych, aranżacyjnych. Na ogół wymaga to pewnych prac, które mogłyby uszkodzić eleganckie płytki, blaty, kolorowe ściany. Obecnie możemy wybierać spośród wielu, różnych rozwiązań, takich jak ogrzewanie podłogowe, popularne grzejniki drabinkowe, grzejnik z grzałką elektryczną, grzejnik elektryczny, konwektorowy albo łazienkowa suszarka.

Popularne i praktyczne grzejniki drabinkowe
Popularne i praktyczne grzejniki drabinkowe

Ciepła i praktyczna drabinka
Grzejnik drabinkowy to zdecydowanie lider jeśli chodzi o wybory przy urządzaniu łazienek. Warto docenić jego dodatkowe funkcje. Wybierając odpowiedni model uzyskujemy kolejny element dekoracyjny, komponujący się z aranżacją. A przy tym grzejnik drabinkowy to praktyczna suszarka na ręczniki. Jeśli chcemy używać grzejnika również po sezonie, po wyłączeniu instalacji centralnego ogrzewania, warto zdecydować się na model z grzałką elektryczną albo zamontować taką grzałkę (montaż na jednym z dwóch dolnych króćców przyłączeniowych). Należy pamiętać, o zakręceniu zaworu w rurze zasilającej grzejnik, kiedy korzysta się z grzałki po wyłączeniu C.O.
Elektryczna suszarka o wyglądzie grzejnika drabinkowego sprawdza się przede wszystkim do suszenia ręczników. ale jest również elementem, który dość efektywnie dogrzewa łazienkę. Ma zdecydowanie mniejszą moc niż grzejnik drabinkowy – od 25 do 250W.

Grzejnik to również element dekoracyjny
Grzejnik to również element dekoracyjny

Grzejnik elektryczny
Bardzo często decydujemy się również na grzejnik elektryczny, który może stanowić zarówno jedyne, jak i dodatkowe źródło ogrzewania łazienki. Aby usprawnić działanie takiego rozwiązania warto zamontować również termostat, który utrzyma określoną temperaturę w łazience. Grzejnik można podłączyć bezpośrednio – na stałe w puszce albo po prostu włączyć do gniazda.

Efektywne grzejniki konwektorowe
Grzejniki konwektorowe z obiegiem powietrza mogą mieć formę promieniującej płyty grzejnej na ścianie lub suficie, albo wyglądają jak zwykły grzejnik wodny. Panele promieniujące mają dość wysoką temperaturę powierzchni grzejnej i zapewniają efektywne, kompleksowe ogrzewanie łazienki. Moc takiej płyty może wynosić od 100 do 1000W. Warto wiedzieć, że płyty grzejne są dostępne w szerokiej ofercie wzorniczej i mogą stanowić element dekoracyjny w łazience.

Ciepła podłoga w ciepłej łazience

Prosto z kąpieli na ciepłą podłogę
Prosto z kąpieli na ciepłą podłogę

Bardzo efektywnym rozwiązaniem jest również ogrzewanie podłogowe. W tym przypadku stosuje się specjalne maty albo przewody grzejne, które zapewniają komfortową temperaturę w całym pomieszczeniu oraz oczywiście ciepłą podłogę. Zdecydowanie częściej stosuje się maty grzewcze zasilane jedno albo dwustronnie, ponieważ są łatwe w montażu – można kupić gotowy zestaw mat wraz z akcesoriami.

Zdjęcia: kolo.com.pl

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.