Ogrzewamy małą łazienkę

Największy problem związany z łazienką? Zdecydowanie zbyt mały metraż. Irytujemy się, że wciąż musimy mierzyć, poszukiwać jeszcze mniejszych sanitariatów. Mamy dość ‘kombinowania’ żeby całość jakoś wyglądała i żeby było funkcjonalnie. Urządzając małą łazienkę będziemy musieli się natrudzić, aczkolwiek nasza praca nie pójdzie na marne, szczególnie jeśli zadbamy również o odpowiednie ogrzewanie, które nie pozwoli nam zmarznąć, nawet w najbardziej mroźny wieczór.

Grzejnik

Ładny i praktyczny grzejnik
Ładny i praktyczny grzejnik

Najpopularniejszymi grzejnikami do naszych łazienek są oczywiście te drabinkowe, które zwykle odpowiadają za dwie funkcje, a mianowicie za ogrzanie pomieszczenia, a także za suszarkę do bielizny czy ręczników. Posiadając mało miejsca na ścianie, należy wybierać z najmniejszych modeli, których wymiary zaczynają się już od 400 mm szerokości i 300 mm wysokości. Pamiętajmy jednak żeby dobrze obliczyć potrzebną moc ponieważ w przeciwnym razie możemy dotkliwie odczuć konsekwencje zimnej łazienki. Pamiętajmy, żeby wybrany grzejnik pasował do całej aranżacji, szczególnie, że wybór pod względem kolorów czy kształtów jest różnorodny.

Ogrzewanie podłogowe

Stąpanie po ciepłej podłodze bosymi stopami może być bardzo przyjemne, szczególnie kiedy zażywamy kąpieli zimową porą. Jednak czy w nie wielkiej łazience ta inwestycja ma sens? Specjaliści uważają, że zdecydowanie tak. Jednak z drugiej strony twierdzą, że ogrzewanie podłogowe powinno być połączone z klasycznym ogrzewaniem ponieważ tylko wtedy jest najbardziej efektywne i to użytkownicy mogą decydować z którego chcą korzystać. Koszta związane z założeniem ogrzewania w łazience o wymiarach około 3,5 metra kwadratowego to maksymalnie 900 złotych, co przy wszystkich kosztach remontowych nie jest kwotą przerażającą.

Łazienka z ogrzewaniem podłogowym
Łazienka z ogrzewaniem podłogowym

Za ogrzewaniem podłogowym przemawia szereg zalet, do których należą przede wszystkim:

• wysoki poziom estetyki- wszystko jest schowane,
• stosunkowo niskie koszty eksploatacji,
• brak konieczności konserwacji,
• niezbyt wysokie inwestycyjnie,
• możliwość dokładnego regulowania temperatury.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.