Nowoczesne grzejniki łazienkowe


Choć wiele osób decyduje się dziś na ogrzewanie podłogowe, również w łazience, pozycja odrębnych grzejników wydaje się być całkowicie niezagrożona. Warto poznać atuty takiego rozwiązania i jego uniwersalność, dzięki której na grzejniki decydujemy się typowych niewielkich łazienkach i w okazałych salonach kąpielowych. Szczególnie jeśli uwzględnimy efektowne i bardzo zróżnicowane wzornictwo grzejników łazienkowych.

Grzejnik łazienkowy – praktyczny i efektowny

Z ogrzewaniem podłogowym jest tak, że nie zawsze możemy go używać. Wodne systemy, połączone z domową instalacją C.O., działają w okresie grzewczym. Tymczasem grzejniki przydają się przez cały rok. Można na nich wysuszyć ręczniki, pranie i szybko nagrzać łazienkę przed kąpielą. Dlatego w łazienkach często stosuje się grzejniki zbudowane z poziomych kolektorów, tzw. drabinki. Oczywiście nie tylko – mówiąc o zaletach nowoczesnych grzejników nie sposób pominąć ich wzornictwa. Można zdecydować się np. na grzejnik – lustro, w którym wbudowane jest zwierciadło albo płyta grzewcza ma lustrzane wykończenie. Prawda, że oryginalny i praktyczny pomysł?

drabinka
Praktyczny grzejnik – drabinka

Grzejnik od strony technicznej

Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest grzejnik, który jest podłączony do domowej instalacji C.O, ale ma też grzałkę elektryczną. Należy pamiętać, że przy takich urządzeniach moc grzałki powinna być niższa od mocy grzejnika o co najmniej 100 W. Ponadto przed uruchomieniem grzałki trzeba zamknąć zawór zasilający, aby woda pozostała w obiegu. Dzięki takiemu rozwiązaniu w sezonie grzewczym korzystamy z zasilania z instalacji ogrzewania wodnego, a poza sezonem – z zasilania elektrycznego, o dowolnej porze.

instalacja
Ekonomiczne rozwiązanie – grzejnik z grzałką elektryczną

Inteligentne zarządzanie ciepłem

Warto wiedzieć, że nowoczesne grzejniki zapewniają też możliwość ekonomicznej eksploatacji. Chodzi tu oczywiście o mniej lub bardziej zaawansowane termostaty i sterowanie. Najprostsze rozwiązania utrzymują zaprogramowaną temperaturę. W bardziej zaawansowanych systemach można np.:

  • korzystać z odrębnych modułów z czujnikiem podłogowym lub powietrznym
  • ustawić temperaturę dla każdej pory dnia i dnia tygodnia
  • sterować spoza domu, za pomocą smartfona i sieci Wi-Fi.
grzejnik
Nowoczesne grzejniki i nowoczesne sterowanie

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.