Łazienka dobrze oświetlona

Oświetlenie to coś co przydaje się przede wszystkim wieczorem, kiedy za oknem jest szaro i ponuro, a wręcz konieczne jest w przypadku łazienek bez okien. Niestety, ale nie wszyscy mogą liczyć na ‘luksus’ posiadania okna tym miejscu. Jednak nie ma co się martwić, ponieważ producenci wciąż nas rozpieszczają i nie dają nam odczuć, że w kwestii oświetlenia może nam czegoś brakować.

Główny punkt świetlny plus kilka dodatkowych

Piękny żyrandol jako główny punkt świetlny

Piękny żyrandol jako główny punkt świetlny

Specjaliści od oświetlenia twierdzą, że w łazience konieczne jest wprowadzenie głównego punktu świetlnego, który będzie podstawą do oświetlenia pomieszczenia. Jednak bardzo dobrze będzie też zainwestować w dodatkowe punkty świetlne, przede wszystkim przy lustrze- najlepiej po obu stronach lustra lub u jego nasady. Niektórzy decydują się również na nieco bardziej fikuśne wykorzystanie światła i podświetlają półki- szczególnie te szklane tworzę przyjemny efekt. Bez względu na ilość dodatkowych punktów świetlnych, pamiętajmy o dużym nasyceniu światła głównego. Obecnie najwyższą mocą żarówki jest 75W aczkolwiek zwykle decydujemy się na takie lampy, które posiadają kilka żarówek. Twierdzi się, że wspomniane 75 W wystarczy na dobre oświetlenie około sześciu metrów kwadratowych.

Światło i woda?

Połączenie światła, a raczej prądu z wodą jest połączeniem, którego zwykle się wystrzegamy. Jednak zastosowanie wodoszczelnych instalacji może sprawić, że nasza strefa kąpielowa będzie przyjemnie oświetlona i dodatkowo będzie wytwarzała pozytywny nastrój. W miejscach do 60 centymetrów od źródła wody konieczne jest zastosowanie urządzeń zasilanych prądem o niskim napięciu. Nie zapomnijmy również sprawdzić wszelkich atestów i norm bezpieczeństwa.

LEDy w łazience

Oryginalne podświetlenie

Oryginalne podświetlenie

Oświetlenie ledowe przeżywa teraz swoje najważniejsze chwile, ponieważ jest popularne i chętnie wykorzystujemy je w kuchni nad blatem, w łazience przy wannie czy w sypialni do oświetlenia naszego zdjęcia z podróży poślubnej. Jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, ponieważ już za kilkadziesiąt złotych nasza wanna może jawić się w półmroku ledowego blasku. Pamiętajmy żeby mieć dostęp do wyłącznika, który być może po jakimś czasie trzeba będzie wymienić.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *