Hydromasaż pod prysznicem

O zaletach hydromasażu nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Na ogół kojarzy nam się z okazałymi łazienkami, w których metraż pozwala na wannę z aparaturą do hydromasażu. Warto wiedzieć, że relaksujący, zdrowy masaż wodny można zafundować sobie również wtedy, kiedy w łazience mamy miejsce jedynie na montaż kabiny prysznicowej.

kabina prysznicowa

Panel prysznicowy można zamontować w większości kabin

Hydromasaż bez wanny?
Jak najbardziej, wystarczy odpowiedni model panelu prysznicowego. Jest to rozwiązanie, które można zamontować w większości kabin, oczywiście odpowiednio przygotowując instalację oraz ściany.
W pierwszej kolejności należy wykonać odpowiednią izolację przeciwwodną ścian. Wykonuje się ją malując kilkakrotnie je tzw. płynną folią, a w rogach zabezpieczając taśmą wodoodporną. Na ścianach kabiny należy położyć płytki o większej odporności na temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne. W kabinie z hydromasażem występują częste zmiany temperatury wody oraz zdecydowanie silniejszy strumień z dyszy.

Budowa paneli prysznicowych
Panele prysznicowe mogą stanowić część instalacji w większości kabin, zastępując zwykły wąż ze słuchawką prysznicową. W wersji standardowej jest to zestaw zawierający płytę, dwa rodzaje natrysku – górny i ręczny, specjalne dysze do hydromasażu i zawory regulujące strumień oraz temperaturę wody. Oczywiście w zależności od modelu liczba dysz będzie bardzo różna, podobnie jak dodatkowe wyposażenie. Stąd też szeroki wachlarz cen paneli prysznicowych – od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. W nowoczesnych, ekskluzywnych zestawach znajdują się m.in. baterie termostatyczne, półki na przybory, siedzisko, oświetlenie lustra, czujniki temperatury, a nawet odtwarzacz muzyki i system aromaterapii. Przede wszystkim jednak najlepsze panele to kilka, a nawet kilkanaście dysz do hydromasażu.

Wybór panelu prysznicowego

kabina

Wybór odpowiedniego panelu

Warto zdać się na opinię i poradę fachowca już na etapie wyboru panelu. W zależności od temperatury i ciśnienia wody, wielkości kabiny oraz oczywiście możliwości finansowych, dobierze optymalne rozwiązanie. Panel to część instalacji wodnej i sanitarnej, dlatego warto zdać się na fachowców również w fazie montażu. Szczególnie jeśli decydujemy się na opcję podtynkowej baterii z dyszami do hydromasażu. Jest to rozwiązanie tańsze, ekonomiczne, pamiętajmy jednak, że bardziej kłopotliwie w wypadku awarii.

Co nam daje panel prysznicowy?
Oczywiście zapewnia możliwość skorzystania z różnych rodzajów masażu wodą. Możemy na przykład zafundować sobie słynne bicze szkockie, czyli naprzemienne strumienie ciepłej i zimnej wody. Doskonałym pomysłem będzie masaż limfatyczny, masaż ciągły albo relaksujący masaż stóp. Dla amatorów mocniejszych wrażeń, którym potrzebne jest odprężenie, idealny będzie tzw. wodospad.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *