Grzejniki do małej łazienki

Co jakiś czas przychodzi taki moment, że zdajemy sobie sprawę z tego, iż nasza łazienka wymaga generalnego remontu, który zlikwiduje odpadające kafelki, popękane fugi, kłopoty z wentylacją i rury, które już dawno potrzebują nowego tchnienia. Dla laików ważną kwestią będzie przede wszystkim wybór pięknej wanny, umywalek czy sedesów z najnowszymi technologiami. Kwestią, której nie da się pominąć jest również kolorystyka, która znaczy dużo. Jednak nie wolno zapominać o ogrzewaniu i wyborze konkretnego grzejnika, dzięki któremu nawet w najbardziej srogą zimę będziemy mogli cieszyć się z gorących kąpieli.

Mała łazienka, duży problem?

Stalowy grzejnik drabinkowy

Stalowy grzejnik drabinkowy

Pomimo tego, że wybór grzejnika wydaje się być prosty, to nie do końca tak jest. Jeśli wybierzemy grzejnik ze zbyt małą mocą grzewczą, to będzie zwyczajnie zimno i nieprzyjemnie. W przeciwnym razie, nasza łazienka będzie pomieszczeniem gorącym, w której każda wizyta będzie kończyła się spoceniem i wręcz przegrzaniem. Dlatego bardzo ważne jest żeby wybrać grzejnik odpowiedni do wielkości naszej łazienki. Małe pomieszczenia są wyzwaniem, nie tylko dla projektantów czy wykonawców, ale również dla instalatorów, przede wszystkim grzejników.

Drabinka na raz!

Mały grzejnik nad wanną

Mały grzejnik nad wanną

Nie od dziś wiadomo, że grzejniki drabinkowe to te, które cieszą się największą popularnością z kilku względów. Przede wszystkim ich różnorodne kształty, możemy dopasować do każdego pomieszczenia, nawet do najmniejszego. Ponadto jednoczesne suszenie i ogrzewanie pomieszczenia jest funkcją, którą uwielbiamy, a kiedy całe mieszkanie jest niewielkie, to dodatkowo doceniamy tą możliwość. Ponadto ich kolory czy materiał możemy dowolnie wybierać i dopasowywać do naszego gustu. Warto pamiętać, że w łazience bez okien przyjmuje się zapotrzebowanie na ciepło około 110-120 W na każdy metr kwadratowy. Z kolei mając łazienkę z oknem, przelicznik ten wynosi 140-150 w na każdy metr kwadratowy. Dzięki tym specyfikacjom łatwo jest obliczyć jakie zapotrzebowanie przypadnie na naszą łazienkę.
Producenci klasycznych grzejników drabinkowych, coraz chętniej dodają do nich specjalne akcesoria typu na przykład haczyki, dzięki którym każdy domownik może powiesić swój ręcznik w miejscu, który najbardziej mu odpowiada. Jeśli zależy nam na takich dodatkach, trzeba o to dopytać przed ostatecznym zakupem.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *