Funkcje grzejników drabinkowych

Grzejniki drabinkowe o charakterystycznych kształtach i budowie doskonale sprawdzają się w każdej łazience, zarówno w dużej jak i małej. Posiadają zwykle niewielką moc i siłę grzewczą, ale pełnią głównie funkcję suszarki, dlatego nie stanowi to zazwyczaj żadnego problemu. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych kaloryferów, twierdząc, że psują one efekt wizualny, czego nie można powiedzieć o grzejnikach drabinkowych, które doskonale wpasowują się w wystrój pomieszczenia. Wybór grzejników drabinkowych nie należy jednak do łatwych zadań, gdyż w sklepach i hipermarketach producenci oferują klientom różne ich rodzaje, które różnią się między sobą funkcjonalnością oraz właściwościami.

Ciepło tylko w sezonie grzewczym?

Elegancki grzejnik drabinkowy

Elegancki grzejnik drabinkowy

Jeżeli zależy nam przede wszystkim na zapewnieniu w łazience idealnej, optymalnej temperatury, warto wybrać grzejniki drabinkowe wodne, które doskonale zastąpią tradycyjne, powszechnie stosowane jeszcze do niedawna kaloryfery. Takie działają jedynie w sezonie grzewczym, gdyż są podłączane do centralnego ogrzewania, używanego zwykle jesienią, zimą oraz wczesną wiosną. Niestety nie ma możliwości włączenia grzejnika drabinkowego wodnego w chłodne dni lub wieczory poza sezonem grzewczym, stąd też musimy w takiej sytuacji skorzystać z innej formy ogrzewania. Możemy zainstalować przy nich jako dodatkowy element grzałki i w ten sposób zapewnić sobie ciepło podczas kąpieli, prysznica czy innych zabiegów pielęgnacyjnych również w chłodniejsze dni.

Jeżeli natomiast zależy nam przede wszystkim na dogrzaniu naszej łazienki lub suszeniu mokrych ręczników i garderoby, doskonale w tej roli sprawdzą się grzejniki drabinkowe elektryczne. Zazwyczaj są one montowane w domach, gdzie nie ma centralnego ogrzewania. Posiadają one niewielką moc grzewczą, dlatego nie możemy liczyć na to, że zapewnią nam wysoką temperaturę pomieszczenia. Wiele osób obawia się porażenia prądem, ale grzejniki drabinkowe elektryczne są skonstruowane w taki sposób, iż nie stanowią absolutnie żadnego zagrożenia dla osób korzystających z łazienki. Ich montaż oraz uruchomienie jest banalnie proste. Wystarczy bowiem zawiesić grzejnik na ścianie, a następnie podłączyć go do gniazdka. Tego rodzaju grzejniki posiadają dosyć ciekawe i oryginalne kształty oraz wzornictwo wyróżniające je na tle innych produktów.

Ciepło przez cały rok

Dyskretny grzejnik drabinkowy

Dyskretny grzejnik drabinkowy

Dla osób, które pragną mieć ciepłą, przytulną łazienkę przez cały rok, idealnym rozwiązaniem będą grzejniki drabinkowe wodno-elektryczne, podłączane do centralnego ogrzewania, dodatkowo posiadające grzałkę elektryczną. Dzięki wbudowanej grzałce, grzejniki drabinkowe wodno-elektroniczne mogą działać bez konieczności uruchamiania całego centralnego ogrzewania, co jest niezwykle praktyczne i wygodne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *