Efektowne i praktyczne grzejniki łazienkowe

Ogrzewanie to bardzo istotna kwestia. Począwszy od tego, że nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w ciepłej łazience, a skończywszy na bezpieczeństwie instalacji oraz aspektach dekoracyjnych. Wiadomo przecież, że nowoczesne grzejniki stanowią coraz częściej także ważny element aranżacji wnętrza łazienki.

Praktyczna drabinka

Grzejnik drabinka

Grzejnik drabinka – idealny w małej łazience

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem, jeśli chodzi o łazienkowe ogrzewanie jest tzw. drabinka, czyli łazienkowy element centralnego ogrzewania. Ze względu na specyfikę montażu jest to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w okazałych pokojach kąpielowych, jak również w naprawdę małej łazience. Bardzo istotny jest praktyczny aspekt nowoczesnych drabinek. Poza tym, że ogrzewają pomieszczenie, redukują wilgotność w łazience, są także idealne jako rodzaj suszarki np. na mokre ręczniki. Ponadto nie ma chyba nic przyjemniejszego niż założenie ciepłej piżamy czy szlafroka, właśnie prosto z grzejnika.
Zaletą drabinek jest również możliwość zainstalowania grzałki elektrycznej, która zapewnia miłe ciepło również poza sezonem grzewczym. Oczywiście nowoczesne grzałki mogą być zastosowane zarówno w grzejnikach CO, jak również w elektrycznych. Ponadto zapewniają możliwość regulowania i programowania temperatury, są także wyposażone w timery i czasowe programatory. Jest to rozwiązanie nie tylko praktyczne, ale także energooszczędne.

Dekoracyjne ogrzewanie

Grzejnik  - kosz na ręczniki

Grzejnik – kosz na ręczniki
źródło:home-reviews.com

Ogrzewanie w łazience ma swój niezaprzeczalny praktyczny aspekt, ale grzejniki mogą stanowić również element dekoracyjny. Kreatywność projektantów i producentów wydaje się być nieograniczona. Dekoracyjne grzejniki mogą być utrzymane w stylistyce retro, vintage. Mogą też zachwycać prostotą lub minimalizmem. Grzejniki mogą być utrzymane w surowej, chromowanej kolorystyce, wykonane ze stali nierdzewnej albo wręcz przeciwnie – zaskakują kolorem i formą. Stylowe grzejniki z kształtowników pionowych mogą być wykonane z efektownych ażurowych rurek. Uroku dodają im ozdobne elementy z tak oryginalnych materiałów jak drewno, marmur czy lustro. Bardzo ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest np. niebanalny grzejnik w kształcie… kosza, projektu Ewy Marii Sendeckiej i Kristiana Larsena.
Bardzo efektownym, ale i na swój sposób praktycznym pomysłem, jest wykorzystanie grzejnika jako ścianki działowej. Montuje się go wówczas prostopadle do ściany. W ten sposób mamy nie tylko suszarkę dostępną z dwóch stron, ale również element dzielący pomieszczenie, który jednocześnie przepuszcza światło.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *