Zasady urządzania perfekcyjnej łazienki

Zdecydowana większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że generalny remont łazienki powiązany jest ze sporymi kosztami i wieloma wyrzeczeniami. W związku z tym, kiedy już dochodzi do tej sytuacji, to chcemy przygotować się do niej jak najlepiej i mieć na uwadze zasady, które pomogą nam zrealizować nasz plan. Warto o nich pamiętać, nawet jeśli nie jesteśmy fachowcami, a jedynie właścicielami owej łazienki.

Odpowiednie rozplanowanie miejsca

Rozplanowanie miejsca w łazience
Rozplanowanie miejsca w łazience

Bez względu na to czy mamy do dyspozycji pięć metrów czy może piętnaście, należy dobrze się zastanowić gdzie będzie stała wanna czy prysznic, w jakiej odległości od niej znajdzie się umywalka czy sedes, a także gdzie będzie stała pralka. W nowoczesnych pokojach kąpielowych staramy się ukrywać elementy zbędne- pralkę można zakryć kotarą albo mini roletką, tak żeby całość prezentowała się estetycznie i elegancko. Przy planowaniu rozmieszczenia poszczególnych elementów, bardzo ważny jest również grzejnik. Drabinkowy zajmuje trochę miejsca na ścianie, przez co sporo osób (szczególnie w małych łazienkach) stawia na ogrzewanie podłogowe, które jest niewidoczne.


Dopasuj styl łazienki do swojego charakteru

Pomimo tego, że w łazience liczy się przede wszystkim funkcjonalność, to coraz częściej zastanawiamy się nad jej ostatecznym wyglądem. Często chodząc po sklepach budowlanych widzimy rzeczy oryginalne i piękne, które nas zachwycają. Niestety po ‘zmontowaniu’ ich w naszym pomieszczeniu nie zawsze wyglądają dobrze i nie zawsze czujemy się w nich komfortowo. Biorąc pod uwagę poniesione koszty, zwykle możemy zapomnieć o reorganizacji, dlatego też pamiętajmy, że aby podjąć odpowiednią decyzję trzeba poświęcić na nią wystarczająco dużo czasu.

Łazienka dobrze oświetlona
Łazienka dobrze oświetlona

Porządne oświetlenie i optyczne powiększenie

Kwestia, na której nie należy oszczędzać to oświetlenie naszego pokoju kąpielowego, szczególnie, kiedy nie posiadamy okna. Najlepiej jest postawić na kilka punktów świetlnych, które nie tylko będą ze sobą współgrały i się uzupełniały, ale przede wszystkim oświetlą pomieszczenie i naszą osobę w odpowiedni sposób. Nie zapomnijmy też o sporym lustrze, które doda wnętrzu elegancji, a przy okazji je skutecznie powiększy !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.