Wybieramy syfon do brodzika

Montaż brodzika nie należy do trudnych, dlatego każdy z nas przy odrobinie dobrych chęci i niezbędnego czau, może podjąć się tego zadania i zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, gdyż firmy usługowe cenią swoje usługi. Montaż brodzika znacznie ułatwia instrukcja obsługi, którą producent dołącza do zestawu. Ulotka informacyjna wraz z niezbędnymi, podstawowymi elementami i akcesoriami krok po kroku
Niestety w większości zestawów z brodzikiem brakuje syfonów,bez których prawidłowy montaż, instalacja oraz działanie brodzika ni instalacja brodzika jest zupełnie niemożliwe.

Jakość ma znaczenie

Większość zestawów w ofercie poszczególnych producentów nie zawiera w syfonów, gdyż powinien on być indywidualnie dostosowany do instalacji oraz indywidualnych warunków zabudowy charakterystycznych dla danego budownictwa mieszkaniowego. Na rynku oferta syfonów jest niezwykle bogata, dlatego zanim dokonamy zakupu, powinniśmy wybrać określony brodzik z zestawem, określić jego rodzaj (płytki czy głęboki), a następnie zapoznać się z systemem konstrukcyjnym obowiązującym w naszym domu lub mieszkaniu. Przy wyborze syfonu istotne znaczenie ma jego wysokość, dlatego musimy ją dopasować do głębokości zakupionego brodzika oraz układu instalacji kanalizacyjnej. Przy zakupie syfonu należy również szczególną uwagę zwrócić na rodzaj materiału i tworzywa, z jakiego został wykonany. Pamiętajmy, że ten element brodzika będzie nam służył przez kilka lub nawet przez kilkanaście lat, dlatego musi być solidny i godny zaufania. Jego wymiana natomiast w przyszłości może stanowić dodatkowy, niepotrzebny problem, którego można uniknąć, inwestując w syfon wysokiej jakości. Syfon wymaga również częstego czyszczenia, co ułatwią nam produkty z możliwością czyszczenia od góry. Obecnie większość dostępnych na rynku syfonów wykonana jest z tworzyw sztucznych.

By syfon idealnie pasował

Syfon musi również idealnie pasować do otworu odpływowego w naszym brodziku. Woda nie może bowiem w żaden sposób przeciekać pod brodzić i niszczyć powierzchnię pod spodem, co może okazać się zgubne dla naszej podłogi, stropu a nawet ścian. Standardowe wymiary syfonów wynoszą 5 centymetrów lub 9 centymetrów średnicy, dlatego przed wyjazdem do sklepu lub hipermarketu warto się upewnić co do średnicy naszego odpływu by po powrocie do domu z produktem nikt z nas nie był niemile zaskoczony.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.