Tapeta winylowa – efektowne wykończenie łazienki

Wykończenie ścian w łazience to nie tylko płytki, choć niezmiennie cieszą się powodzeniem. Warto docenić również inne materiały, takie jak np. tapeta winylowa, która daje możliwość uzyskania bardzo dekoracyjnych i różnorodnych aranżacji. Jest też praktyczna, a jaj właściwości sprawiają, że można ją wykorzystać w tak specyficznych pomieszczeniach jak łazienka. Kolory, wzory, desenie sprawdzają się w każdej stylistyce – od retro do surowego minimalizmu.

Tapeta winylowa – praktyczna i efektowna

Bogate i zróżnicowane wzornictwo to tylko jeden z atutów, przede wszystkim tapety winylowe są praktyczne, można je myć, czyścić i są odporne na wilgoć. W łazience najlepiej zastosować bardziej wytrzymałą tapetę winylową na fizelinie. Jest to rodzaj sztywnej włókniny, która zapewnia elastyczność i zapobiega rozerwaniu tapety. Ponadto tapetę na fizelinie układa się łatwo i szybko, nie trzeba nakładać na nią kleju, wystarczy położyć go bezpośrednio na ścianie.

Trwałość i praktyczne zastosowanie tapeta winylowa zawdzięcza specjalnej powłoce z folii PCV (winylu), którą pokryta jest jej papierowa warstwa. Dzięki temu tapeta jest bardziej wytrzymała i odporna wodę, mycie, nawet przy zastosowaniu detergentów.

salon
Praktyczna i efektowna tapeta winylowa

Tapeta winylowa – rodzaje

Wierzchnia warstwa tapety winylowej może być

  • gładka (cienka) – jest odporna na mycie i szorowanie, a zatem łatwo utrzymać ją w czystości
  • spieniona – grubsza, o „gąbczastej” strukturze, nieco mniej odporna na mycie i uszkodzenia mechaniczne, ale skutecznie maskuje nierówności, można ją zastosować nawet na powierzchniach z małymi ubytkami lub pęknięciami.
tapeta
Tapeta winylowa – łatwo utrzymać ją w czystości

Tapeta winylowa – aranżacja i dekoracja

Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na uzyskanie niezwykłych efektów w każdej łazience. Bardzo oryginalnie prezentują się tapety winylowe imitujące materiały takie jak cegła, drewno, kamień czy cementowe kafle. Niemniej stylowo wyglądają tapety w geometryczne np. heksagonalne wzory, jak również te, które są ozdobione motywami roślinnymi. Tapety winylowe mogą być jednokolorowe, stonowane, pastelowe i w żywych kolorach, mogą imitować morskie fale i stylowe wzory glamour.

lazienka
Efektowne i różnorodne wzornictwo

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.