Szkło hartowane w aranżacji łazienki

Wśród wielu materiałów, które mogą nadać wnętrzom wyjątkowy charakter i styl jest również szkoło hartowane. Pozornie nieefektowne, bo cóż może być ciekawego w szkle, odpowiednio zastosowane jest zarówno dekoracyjne, eleganckie, jak i bardzo praktyczne. Sprawdza się w aranżacjach minimalistycznych, bardzo nowoczesnych, jak również klasycznych czy nawet vintage.

Efektowne i bezpieczne szkło hartowane
Szkoło hartowane może być wykorzystane praktycznie w każdym pomieszczeniu, na blaty, balustrady i ściany. Uniwersalne zastosowanie wynika zarówno z estetyki i wyglądu tego materiału, jak również z jego właściwości i wyjątkowej trwałości. Warto wiedzieć, że wyjątkowa wytrzymałość mechaniczna i termiczna to jedne z głównych technicznych walorów. Proces hartowania szkła polega przede wszystkim na nagrzaniu go do bardzo wysokiej temperatury mięknięcia oraz natychmiastowym schłodzeniu sprężonym powietrzem. Dzięki temu uzyskuje się materiał o wysokiej odporności. Ponadto nawet jeśli dojdzie do stłuczenia tafli szkła hartowanego (co nie jest łatwym „zadaniem”) rozpadnie się ona drobne fragmenty, którymi się nie pokaleczymy.

szklane ścianki
Bezpieczne i trwałe szkło hartowane

Stylowo i oryginalnie – szkło w łazience
Nic dziwnego, że taki materiał znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji mieszkań i domów. Można nawet mówić o szklanych domach, szklanych ścianach, co od zawsze było marzeniem architektów, projektantów i dekoratorów wnętrz. Ściany ze szkła hartowanego to doskonały pomysł na wystrój łazienki, nie tylko ze względu na efektowny wygląd, ale przede wszystkim z uwagi na możliwość dowolnego oświetlania konkretnych powierzchni. W łazience takie ścianki mogą oddzielać poszczególne strefy, np. wannę i umywalkę od toalety itp. Z jednej strony zapewnią wyraźny podział, z drugiej – nie „zabierają” światła. Warto również docenić, że poza wytrzymałością zaletą szkła hartowanego jest też higieniczność i łatwość utrzymania w czystości, co w łazience ma niebagatelne znaczenie. Ze szkła hartowanego wykonuje się coraz więcej elementów wyposażenia, takich jak półki, drzwi, meble czy dekoracje łazienkowe.

łazienka
Łazienka w szklanych ścianach

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.