Stylowy, elegancki pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy to wyjątkowe miejsce, zapewne niejedna pani domu marzy o takiej oazie spokoju, w której zapomina się o wszelkich obowiązkach. Aranżując takie wnętrze można zdecydować się na klasykę albo urządzić nowoczesny pokój kąpielowy. Zawsze jednak powinno być to miejsce, które kojarzy się z przyjemnym wypoczynkiem a nie ze sprzątaniem, aktywnością i obowiązkami.

Pokój kąpielowy – najlepsze wzorce
Klasyczny pokój kąpielowy możemy zobaczyć np. w warszawskich Łazienkach w Pałacu na Wodzie. Wyraźnie widać, że przeznaczeniem tego miejsca było zażywanie rozkoszy aromatycznych kąpieli i troska o nieskazitelną urodę. Oczywiście decydując się na zaaranżowanie takiego wnętrza, niekoniecznie musimy dekorować ściany mitycznymi scenami czy montować wymyślne sztukaterie. Chodzi raczej o to, aby pomieszczenie kojarzyło się z salonikiem, pokojem a nie funkcjonalną, praktyczną łazienką.

Relaks w kąpieli

żyrandol w łazience

Efektowny żyrandol w łazience

W pokoju kąpielowym najistotniejsze jest zastosowanie rozwiązań, które zapewniają komfort i relaks. A zatem nie ma tu mowy o pralce, suszarce na bieliznę czy detergentach. Natomiast doskonale sprawdzą się meble typowe dla alkowy, sypialni, np. fotel, toaletka czy szezlong. Oczywiście jeśli tylko metraż na to pozwala. Eleganckie meble wymagają przestrzeni, która będzie miała co najmniej 10-15 m². Jeśli na wymarzony pokój kąpielowy mamy mniej miejsce, istotne jest zastosowanie dekoracyjnych, efektownych materiałów wykończeniowych, dodatków, akcesoriów. Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach. Zadbajmy więc o montaż efektownej ceramiki sanitarnej, dekoracyjną armaturę. W takim wnętrzu można również zawiesić grafiki, obrazy, ustawić eleganckie bibeloty. Lepiej prezentuje się żyrandol, lampka niż praktyczne halogeny, punkty świetlne

Stylowo w pokoju łazienkowym
Niezależnie od metrażu w pokoju kąpielowym najbardziej widoczne i efektowne są elementy takie jak wanna, umywalki, które powinny być dekoracyjne, komponować się ze stylistyką pomieszczenia. Oczywiście wanna jest elementem jak najbardziej obowiązkowym. W końcu jest to pokój kąpielowy a nie miejsce na szybki prysznic. Kolorystyka tego pomieszczenie jest oczywiście związana ze stylistyką mieszkania. Niemniej jednak preferowane są kolory pastelowe, delikatne i stonowane. Zdecydowanie lepiej prezentują się ściany malowane specjalną farbą łazienkową niż typowe dla łazienek kafelki, płytki. Idealnym rozwiązaniem byłaby drewniana podłoga, ale równie dobrze prezentują się duże płyty gresowe.

Pokój kąpielowy

Pokój kąpielowy jest częścią sypialni

Ze względu na zastosowanie w pokoju kąpielowym nietypowych dla łazienki materiałów, np. tkanin, tapet, mebli tapicerowanych, istotna będzie naprawdę skuteczna wentylacja oraz ogrzewanie. O te elementy należy zadbać w fazie wstępnych prac remontowych. W pokoju kąpielowym powinno być okno, zarówno ze względu na stylistykę i wystrój, jak i odpowiedni przewiew, wentylację dla tak zaaranżowanej przestrzeni. Bardzo często pokój kąpielowy jest częścią sypialni. W takiej sytuacji na pewno powinien stanowić kontynuację stylistyki tego wnętrza.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *