Stylowe, efektowne szkło w łazience

Szkło kojarzy nam się z czymś kruchym (niesłusznie), a w łazienkowych aranżacjach głównie z lustrem, ewentualnie drzwiami, obudową kabiny prysznicowej. Tymczasem może być to materiał bardzo trwały i bezpieczny, a zastosowanie w łazience ma naprawdę bardzo szerokie i różnorodne.

Stylowo, przestronnie, jasno

Szkło w łazience to niesamowite efekty wizualne, estetyczne i aranżacyjne. Przede wszystkim, ze względu na swoją „czystość”, transparentność, jest bardzo uniwersalne i eleganckie. Jest to także materiał, który idealnie odbija światło, a zatem sprawi, że łazienka stanie się wizualnie bardziej przestronna. Umożliwia również efektowne „zarządzanie” oświetleniem. Mała łazienka, w której zastosujemy dużo szklanych powierzchni, zyska na nie tylko na designie, ale przed wszystkim będzie optycznie większa i jaśniejsza.

szklo
Powierzchnie szklane odbijają światło, optycznie powiększają łazienkę

Szkło niejedno ma oblicze

Oczywiście w przypadku aranżacji, zwłaszcza na dużych powierzchniach, stosuje się specjalne, trwałe, bezpieczne rodzaje szkła, m.in.:

  • szkło lakierowane – jest nieprzezroczyste, z reguły ma intensywne kolory, najczęściej wykorzystywane do frontów szafek łazienkowych oraz alternatywnie, zamiast płytek ceramicznych na ścianie; doskonale nadaje się do łazienek, pomieszczeń o dużej wilgotności, ponieważ tylna powierzchnia jest pokrywana wysokoodpornym lakierem, następnie cała tafla jest wypalana,
  • szkło ornamentowe – jednostronnie zdobione wytłoczonym wzorem, dostępne w wersji przezroczystej lub barwionej,
  • szkło typu float – najbardziej uniwersalna opcja, jest bezbarwne, gładkie, bez zdobień, ten rodzaj szkła wykorzystuje się najczęściej do produkcji drzwi kabin prysznicowych.

Pamiętajmy, że każdy rodzaj szkła stosowany w łazienkowych aranżacjach musi być bezpieczny, trwały. Oznacza to, że sięgamy tylko po szkło poddane procesowi hartowania, który zapewnia wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

łazienka
Szkło zastosowane w łazience musi być bezpieczne (hartowane)

Jak wykorzystać szkło w łazience?

Możliwości jest wiele i tak naprawdę wszystko zależy od inwencji, kreatywności i stylistyki wnętrza. Szkło w łazience doskonale prezentuje i sprawdza się np.:

  • przy wykończeniu frontów szafek,
  • jako szklane półki,
  • jako obudowa kabiny prysznicowej ,
  • jako parawan nawannowy,
  • zamiast płytek ceramicznych na ścianie,
  • jako materiał na efektowną umywalkę z przezroczystego szkła,
  • jako ścianka działowa, przepierzenie (może oddzielać strefy w łazience, albo salon kąpielowy od sypialni).
umywalka
Efektowne umywalki z przezroczystego szkła

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.