Słodko i dziewczęco- łazienka dla romantyczki !

Chyba każdy z nas chce się czuć dobrze w swoim mieszkaniu, które powinno być dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb, ale także do naszego charakteru. Jeśli jesteśmy osobami twardo stąpającymi po ziemi to spodobają nam się pomieszczenia nowoczesne, stosunkowo chłodne. Zupełnie inaczej sytuacja będzie wyglądała u romantyczek, które swoją duszę również chcą ukazać w … swojej łazience!

Romantyczna kolorystyka

Romantyzm w pełnej rozciągłości

Romantyzm w pełnej rozciągłości

Na hasło „romantyzm” wiele osób oczyma swojej wyobraźni widzi tylko i wyłącznie kolor czerwony, który powiązany jest również z uczuciem miłości. Ta barwa w łazience nie wyglądałaby dobrze, szczególnie na kilku metrach kwadratowych. W takim razie jakie kolory wybrać żeby cały czas pozostawać w koncepcji romantycznej łazienki ? Przede wszystkim pastele, które są delikatne, niezbyt przytłaczające i potrafią wprowadzić odpowiedni nastrój. Od pudrowego różu, po delikatną miętę czy błękity, które pomimo swojego chłodu są piękne i urzekające. Styl romantyczny aż prosi się również o biel, dlatego też nie zapominajmy o niej i mieszajmy ją w dowolnych proporcjach.

Kryształy, ażury i biel!

Kryształy, ażury i biel!

Lista dodatków niezbędnych

Istnieje szereg dodatków i elementów, które sprawią, że nawet najnudniejsza łazienka może stać się urokliwa i roztaczać romantyzm wśród domowników. Należą do nich:
• lustra w fikuśnych ramach,
• świece i lampki rozstawione na parapetach,
• ażurowa porcelana, np. na szczoteczki do zębów czy wazon na kwiaty,
• kwiatowe elementy na ścianach,
• krzesło na pięknych nóżkach ustawione tuż przy wannie,

• kryształowy żyrandol,

• motyw tapety z ornamentami,
• białe koszyczki z wikliny na kosmetyki i przybory.

Romantyczny zapach ?

Człowiek z natury lubi się otaczać pięknymi zapachami i również w łazience nie powinno być inaczej. Bez względu na to czy postawimy na żywe frezje, które roztaczają niesamowity aromat czy może na zapachowe woski rozpuszczane w kominku, romantyczna łazienka jeszcze lepiej spełni swoją funkcję, kiedy będzie niesamowicie pachniała. Jest to kwestia stosunkowo tania, a może zmienić tak wiele – od naszego samopoczucia do poprawy humoru, nawet w najbardziej zachmurzony dzień !

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *