Siłownia w łazience?

Wzmacnianie mięśni, dbanie o kondycję fizyczną, poprawianie sobie humory poprzez endorfiny, dbanie o swoje zdrowie, które jest najważniejsze. To tylko kilka kwestii dla których warto wykonywać ćwiczenia fizyczne, które mają zbawienny wpływ na nasz organizm i jego prawidłowe funkcjonowanie. Okazuje się, że pomysłowości nie ma końca, ponieważ najnowsze trendy mówią o tym żeby ćwiczyć w … łazience!

Niezbędne urządzenia

Sportowa łazienka
Sportowa łazienka

Połączenie siłowni wraz z łazienką jest jeszcze mało spotykanym trendem, aczkolwiek coraz większa liczba osób się do niego przekonuje. Jest to opcja idealna dla tych szczęśliwców, którzy mają do dyspozycji sporą powierzchnię. Można wtedy swobodnie ustawić choć kilka sprzętów, które nie będą krępowały ruchów użytkowników tegoż pomieszczenia. Na rynku pojawił się innowacyjny panel prysznicowy, który jest wykonany z elastycznego materiału i który możemy przymocować zarówno na suficie, jak i ścianie. Dzięki niemu spokojnie możemy wykonywać kilka podstawowych ćwiczeń, np. podnoszenia czy rozciągania, a przy tym jednocześnie brać prysznic. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy pomimo braku miejsca, chcą mieć choć namiastkę siłowni.

Osoby, które nie narzekają na małą przestrzeń, mogą zdecydowanie lepiej urządzić swoją osobistą siłownię. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem okazuje się być nasza wyobraźnia i oczywiście zasoby finansowe. Bieżnia, hantle, drążki, orbitrek, rowerek czy maszyna do masażu. To tylko część sprzętu, która każdego dnia może nam umilać czas.


Czy to się sprawdzi ?

Panel do ćwiczeń pod prysznicem
Panel do ćwiczeń pod prysznicem

Połączenie ogólnodostępnej łazienki wraz z siłownią może być bardzo ryzykowne, dlatego też warto pomyśleć czy nie zrobić dodatkowej toalety, która będzie ‘zabezpieczeniem’, podczas kiedy siłownia będzie zajęta. Kolejnym ograniczeniem może być również przestrzeń, jednak o tym należy pomyśleć dużo wcześniej i ewentualnie całość dopasować do panujących warunków. Po wysiłku fizycznym idealny okazuje się prysznic, który ukoi nasze spięte i zmęczone mięśnie. Jeśli chcemy żeby to pomieszczenie faktycznie satysfakcjonowało nas w 100% to warto pomyśleć również o dobrym nagłośnieniu czy też umieszczeniu TV, przy którym czas szybciej płynie, a my nie czujemy zbyt wielkiego znużenia ćwiczeniami.

Pomimo tego, że pomysł może wydawać się kontrowersyjny, to jeśli ktoś ma takie możliwości to warto się nad nim zastanowić. Nie tracimy dodatkowego pomieszczenia na siłownię, nie tracimy czasu ani dodatkowych pieniędzy na inne aktywności i tak naprawdę możemy korzystać ze sprzętów, kiedy nam się tylko podoba. Plusów jest naprawdę mnóstwo i warto je wziąć pod uwagę przy aranżowaniu naszej łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.