Relaksujący natrysk – nowoczesne deszczownice

„Deszczowa piosenka” udowodniła, że w czasie deszczu można tańczyć, śpiewać i to jak!. Romantyczne komedie przekonują, że nie ma to jak randka i czułe spojrzenia w strugach deszczu. Efektowne rozwiązanie, jakim bez wątpienia jest deszczownica, pokazuje jak przyjemna i wyjątkowa może być kąpiel w czasie zaplanowanej, kontrolowanej mżawki albo ulewy we własnej łazience.

Deszczownica albo deszczownia to nic innego jak element wyposażenia natrysku, kabiny prysznicowej, dzięki któremu uzyskuje się specyficzne rozproszenie strumienia wody. Wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki i atrakcyjny. Od prostych głowic po widowiskowe, efektowne urządzenia z funkcją podświetlania wody.

Deszczownica w kabinie natryskowej

Deszczownica w kabinie natryskowej

Deszczownica w różnych odsłonach
Najłatwiej jest oczywiście dodać do funkcjonującego już natrysku specjalną głowicę, która zastąpi zwykłą „słuchawkę” prysznicową. Przy takiej instalacji głowica jest połączona z panelem tradycyjnie – elastycznym wężem.
Zdecydowanie bardziej efektownie prezentuje się deszczownica podtynkowa na sztywnej rurce. Ze względu na montaż podtynkowy jedyne widoczne elementy to sama głowica deszczownicy i uchwyt. Niezbędna przy takiej instalacji jest bateria podtynkowa z przełącznikiem strumienia wody. Jeśli dopiero planujemy aranżację łazienki, montaż ceramiki itp. można zdecydować się na zestaw, w którym jest od razu bateria prysznicowa i deszczownica. Jest to na pewno najlepsze i najbardziej pewne rozwiązanie. Deszczownice podtynkowe są dostępne w różnych rozmiarach – od 20 do 60 cm średnicy.
Ciekawym rozwiązaniem są deszczownice sufitowe zabudowywane w podwieszanym suficie. Oczywiście w tym przypadku decyzja i wybór zapadają wcześniej, na etapie prac remontowych, ponieważ niezbędny będzie odpowiedni montaż instalacji wodnej (doprowadzenie pod strop i odpowiednia przestrzeń między stropem a okładziną sufitu).

Niestandardowe pomysły

Oryginalna kwadratowa deszczownica

Oryginalna kwadratowa deszczownica

Dla zwolenników niebanalnych rozwiązań doskonałą propozycją będą deszczownice w niestandardowym kształcie (nie okrągłe). A zatem głowice mogą mieć kształt prostokątny albo kwadratowy lub naprawdę oryginalne formy zapewniając kaskadowy strumień wody. Nowoczesne deszczownice to również opcja regulowania strumienia wody – możemy wykąpać się w delikatnej mżawce albo w silnym, szerokim strumieniu „deszczu”. Niezwykłych wrażeń dostarczy na pewno kąpiel w podświetlanym strumieniu wody, który zapewnia deszczownica z nowoczesnym panelem sterującym.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *