Pranie i suszenie w małej łazience

Rozpoczynając życie na własną rękę, zwykle jesteśmy mocno podekscytowani, cieszymy się ze swojej nadchodzącej niezależności, która niezwykle rzadko oznacza również kłopoty, pogodzenie się z tym, że jesteśmy zdani na siebie, a także z prozaicznymi problemami o których prędzej kompletnie byśmy nie pomyśleli. Jednym z nich może być małe mieszkanie i problem prania i suszenia w małej łazience. Błahe, ale prawdziwe i dla wielu spędzające sen z powiek.

Tradycyjne suszarki

Wysoka suszarka

Małe mieszkania niestety bardzo często również nie posiadają balkonu, co przy procesie suszenia bardzo wiele by ułatwiło. W związku z tym należy zaopatrzyć się w najtańszą opcję, jaką jest zakup tradycyjnej suszarki, którą rozstawiamy tam gdzie nam się podoba i gdzie… mamy na to miejsce. Obecnie wybór jest bardzo duży i nie koniecznie musimy się decydować na wielkogabarytowe. W zamian za to możemy postawić na suszarkę stożkową, która zajmuje o wiele mniej powierzchni, a pomieści sporo ubrań, ze względu na wysoką konstrukcję. Wiele osób robi pranie wieczorem, po to żeby rozłożyć je np. w przedpokoju i zdjąć o poranku, kiedy ciąg komunikacyjny jest konieczny do użytkowania.

Suszarki bębnowe

Suszarka bębnowa

Opcją nieco droższą jest zakup pralki z funkcją suszenia albo osobnego urządzenia jakim jest suszarka. Niestety, ale coraz częściej widzimy w tym rozwiązaniu więcej wad aniżeli zalet. Przede wszystkim do suszenia w takim systemie potrzebujemy sporo czasu, musimy zużyć dużo energii, a do tego nasze ubrania dużo szybciej ulegają zniszczeniom. Ponadto trzeba też pamiętać o wydatku, który jednorazowo może zrujnować nasz domowy budżet.

Zasady dobrej wentylacji

Bez względu na to na jaki rodzaj suszarki się zdecydujemy, należy bezwzględnie przestrzegać zasad dobrej wentylacji, która znacznie ułatwi nam życie. Należą do nich przede wszystkim:
• regularne wietrzenie mieszkania, również w okresie jesienno-zimowym,
• kontrola wilgotności w mieszkaniu, zakup odpowiednich pochłaniaczy,
• regularne sprawdzanie kanałów wentylacyjnych,
• mocne odwirowanie prania- pozwoli na skrócenie czasu suszenia,
• wykorzystywanie kaloryferów do suszenia prania, szczególnie zimą.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.