Pralnia i suszarnia w łazience

Kiedy słyszymy słowo ‘łazienka’ każdy z nas przywołuje na myśl zupełnie inne pomieszczenie. Niektórzy myślą o swoich łazienkach, które są zrobione według naszego projektu. Inni oczyma wyobraźni widzą pomieszczenia, które kiedyś zobaczyli i nie mogą się ich pozbyć ze swojej głowy. Jeszcze inni widzą łazienkę, która ma wiele mankamentów i trzeba nad nimi popracować. Niestety, ale zgodnie twierdzimy, że łazienka jest trudnym do aranżacji pomieszczeniem, ponieważ musi w sobie łączyć naprawdę wiele funkcji i pasować wszystkim domownikom.

Idealne miejsce dla pralki

Pralka we wnęce

Łazienki w blokach zwykle są małych rozmiarów, a pomimo tego trzeba w nich zmieścić naprawdę sporo. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby jak najlepiej rozplanować przestrzeń. Trzeba pooglądać inspiracje w internecie, poczytać odpowiednie fora i potem plan wcielić w życie. Kłopotliwym sprzętem jest pralka, a to ze względu na jej gabaryty. Nie mając miejsca w kuchni albo też nie chcąc jej tam umieścić, pozostaje nam łazienka. Często to pralka stoi w centralnym miejscu, co nie wygląda ani dobrze ani elegancko. Istnieją jednak metody, żeby naszą pralkę „ukryć”. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest schowanie jej pod blatem, który może być przedłużeniem blatu z umywalką, choć niekoniecznie. Dodatkowy blat możemy wykorzystać na postawienie ozdób, kosmetyków czy nawet kwiatka. Świetną opcją jest również roletka, którą odsuwamy tylko na czas prania, jednak w tej kwestii zwykle potrzeba nieco więcej miejsca do zabudowania pralki.


Gdzie suszyć pranie?

Praktyczna suszarnia

Kiedy już znajdziemy miejsce na pralkę to powstaje pytanie, gdzie suszyć ubrania? Czy takie miejsce również powinno powstać w łazience? Osoby, które mają więcej pomieszczeń, mogą pozwolić sobie na rozkładaną suszarkę, jednak nie u wszystkich się to sprawdzi. W takiej sytuacji można zainstalować podwieszaną suszarkę pod sufit, która nie zajmie nam miejsca, a skutecznie pomoże wysuszyć pranie. Dodatkowo mamy pewność, że pranie nie zatęchnie, ponieważ będzie znajdowało się w ciepłym pomieszczeniu. Pamiętajmy jednak o tym, aby w czasie suszenia otwierać drzwi łazienki, ażeby była lepsza wentylacja.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *