Pralki idealne do niewielkiej łazienki

Budownictwo, które charakteryzowało się małymi łazienkami, do dziś dnia jest obecne na polskich rynkach. Mnóstwo osób musi sobie radzić w sytuacjach, kiedy ich łazienki mają zaledwie kilka metrów kwadratowych, a przecież muszą w nich zmieścić i umywalkę, i sedes, i prysznic lub wannę. Do tejże ‘trójcy świętej’ należy oczywiście dołączyć pralkę, której przecież nie może zabraknąć w żadnym domu. Co zrobić, kiedy zaczyna brakować miejsca? Na jaki model się zdecydować? A może warto wziąć pod uwagę inną lokalizację? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć.

Pralka ładowana od góry ?

Pralka Aquamatic Candy

Właściciele małej łazienki, poszukujący idealnego rozwiązania, często starają się myśleć wieloetapowo. Nie liczy się wybranie jak najmniejszego modelu, ale przede wszystkim trzeba zadbać o funkcjonalność, która w tym pomieszczeniu jest niezwykle ważna. Pralki ładowane od góry cieszą się powodzeniem u osób, które nie chcą pralki nigdzie ‘schować’, zasłonić roletką czy też postawić pod blatem. Kupując taką pralkę możemy liczyć na to, że zaoszczędzimy kilka centymetrów powierzchni, jednak trzeba liczyć się z tym, że górna klapa musi być otwarta po praniu przez około dwa dni. Najmniejsza pralka na rynku to Aquamatic Candy o wymiarach 51 cm szerokości, 44 cm głębokości i 69,5 cm wysokości. Niektórzy twierdzą, że taki model jest zbyt mały, żeby był funkcjonalny, jednak to już jest uzależnione od konkretnych potrzeb użytkownika.

Pralka w kuchni

Pralka ładowana od góry

Mimo największych starań czasem na pralkę w łazience może po prostu zabraknąć miejsca. Co wtedy? Na pewno nie należy się załamywać ani panikować, ponieważ z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. Wielu ludzi decyduje się na umiejscowienie pralki w kuchni, szczególnie, kiedy kuchnia jest zdecydowanie większa od łazienki. Obecnie wszystko można schować, zabudować, dlatego nie należy się martwić o to, że pralka zaburzy nam estetykę kuchni. Jeżeli chodzi o sprawy technicznie to sprawa jest prosta, ponieważ w kuchni mamy dostęp zarówno do odpływu jak i do bieżącej wody. Gorzej, jeślibyśmy chcieli umiejscowić pralkę np. w spiżarce – wtedy dostęp do prądu i wody byłby utrudniony.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *