Poznaj trendy – najmodniejsze płytki

Łazienka to nie szafa z modnymi ubraniami, którą można uzupełniać czy zmieniać co sezon. Niemniej jednak w aranżacji tego pomieszczenia również pojawiają się pewne trendy, mody. Po inspiracje można sięgnąć, jeśli akurat planujemy remont czy też urządzamy łazienkę od podstaw. Jednym z istotnym elementów są na pewno ściany i podłogi, warto zatem wiedzieć, jakie są najmodniejsze płytki łazienkowe AD 2019.

Na szczęście nie ma tu wielkich rewolucji, takich, które sprawiają, że aranżowana kilka lat temu łazienka jest zupełnie passe. Pewne motywy są zawsze modne, producenci i dekoratorzy wnętrz dodają tylko nowe elementy, wzory, a nawet kształty.

Wzorzyste płytki zawsze na czasie

W tym przypadku hitem pozostają motywy marokańskie i hiszpańskie. Mocnym trendem są także wzory heksagonalne. W tym sezonie widać wyraźnie inspiracje rękodziełem, możemy też wybierać w bardzo różnorodnej kolorystyce. Płytki w stonowanych odcieniach to idealny wybór do łazienek retro i skandynawskich. Wyraziste kolorystycznie wzory będą stanowić energetyczny i najważniejszy element aranżacji, należy wówczas zachować umiar w doborze dodatków i wyposażenia.

wzory
Efektowne wzory wciąż modne

Wciąż lubimy płytki imitujące drewno

W tym sezonie stawiamy na płytki, które są naprawdę drewnopodobne i realistycznie oddają charakter tego surowca – widać na nich sęki, słoje, kolorystyka oddaje urok rodzimych i egzotycznych drzew. We wnętrzach, nie tylko łazienkowych, doskonale będą prezentować się płytki o strukturze i w kolorze dębu, klonu, orzecha, a także drzew egzotycznych. Warto wiedzieć, że płytki drewnopodobne dostępne są również w rozmiarze desek podłogowych, dzięki czemu mogą idealnie imitować elegancki parkiet.

podłoga
Łazienka „drewnopodobna”? Zawsze modna!

Płytki jak tapeta ceramiczna

Bardzo modne są w tym sezonie płytki, które tworzą powierzchnie imitujące ceramiczną tapetę. Są to drobne płytki z nadrukowanymi zdjęciami, grafikami, których efekt widać dopiero po ułożeniu całości na ścianie. Projektanci wnętrz promują aktualnie efektowne wzory florystyczne i zachwycające pejzaże.

kwiaty
Ceramiczna tapeta, efekt murowany
Fot: homebook.pl

Geometryczne wzory zaskakują

Płytki to dziś nie tylko standardowe kwadraty czy prostokąty. W sklepach mamy szeroki wybór różnych struktur i form. Ten sezon będzie należał do kafelków heksagonalnych, ale także do efektownych nowinek – matowych i błyszczących płytek w kształcie trójkątów, rombu i diamentu.

trójkąty
Oryginalne kształty płytek
fot: homebook.pl

Imitacja luksusu – płytki, które udają marmur

Kamień i szlachetny marmur to idealne tło dla łazienkowej aranżacji. Elegancko prezentują się kafelki imitujące biały i kremowy marmur dekorowany ciemnymi żyłkami. Kamienne płytki w stonowanej szarości stylowym graficie nadają łazience surowy, klasyczny wygląd. Można też sięgnąć po delikatny róż, który stworzy przestrzeń lekką i jasną.

łazienka
Delikatny kolor rozjaśnia łazienkę

Surowo i minimalistycznie z płytkami a’la metal i beton

Takie kafelki to idealne dopełnienie surowych, prostych wnętrz, modnych loftów i industrialnego wystroju. Tegorocznym hitem są płytki z zatopionymi elementami mosiądzu lub miedzi. Tak wykończone powierzchnie ocieplają nieco surowe wnętrza.

szaro
Stylowe, minimalistyczne wnętrza

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.