Płytki łazienkowe – klasyczne kolory zawsze modne

Niezmiennie modne i praktyczne wykończenie, czyli płytki łazienkowe. Nie zmieniamy ich oczywiście co sezon, ale również w aranżacjach łazienki pojawiają się nowe, interesujące trendy, wzory i odcienie. Są jednak kolory, które zawsze będą „na czasie”, warto wykorzystać je aranżując łazienkę modną, nowoczesną albo bardzo stylową i klasyczną.

Płytki do zadań specjalnych

Zanim skoncentrujemy się na kształcie, wielkości, fakturze czy kolorze łazienkowych płytek pamiętajmy o tym, że aranżujemy pomieszczenie, w którym panują specyficzne warunki. Wilgotność, kontakt z wodą i parą to standard, a zatem płytki muszą spełniać pewne kryteria. Dotyczą one przede wszystkim nasiąkliwości, odporności na wodę, ale i uszkodzenia czy działanie środków czyszczących. W przypadku płytek na podłogę bardzo ważna jest także klasa antypoślizgowości, optymalnym wyborem będzie parametr od R10 (skala od R9 do R13).

biała
Biel idealna w klasycznych i skandynawskich aranżacjach

Zawsze modna elegancka biel

Biała łazienka to trend, który nigdy nie wychodzi z mody. Białe płytki będą idealnym materiałem w łazience skandynawskiej, retro, minimalistycznej, industrialnej. Szerokie spektrum możliwości wynika m.in. z różnorodności wzorów, odcieni, wielkości, struktur, ale także zależy od dodatków, wyposażenia, dekoracji.

Biała łazienka utrzymana w stylistyce minimalistycznej to np. proste, geometryczne kształty, klasyczne zestawienia barw, czyli bieli z szarością lub czernią. Ze względu na oszczędną aranżację można wybrać białe płytki o oryginalnej fakturze, ciekawej strukturze
Biel połączona z naturalnym kamieniem, betonem to wręcz wymarzony pomysł na modną łazienkę industrialną. Łącząc klasyczne białe płytki z pastelami i drewnem możemy uzyskać piękną, skandynawską łazienkę. Dodając motywy roślinne nawiążemy do stylistyki boho, prowansalskiej.
Biel i czerń w ponadczasowej mozaice będzie doskonałym tłem w łazience retro, glamour czy vintage.

salon
Nowoczesne wnętrze w szarości

Szarości, beże – od surowych wnętrz do przytulnego retro

Szarość to kolejny kolor, który od lat sprawdza się w łazienkowych aranżacjach. To wręcz wymarzony kolor do bardzo modnych dziś loftów i wystroju industrialnego. Najbardziej oczywiste zestawienie z kamieniem, betonem, cegłą, szkłem czy stalą stworzy wnętrza surowe i nowoczesne. Aby przełamać monochromatyczny wystrój warto sięgnąć po oryginalne płytki strukturalne.

Beż na ścianach i podłogach łazienki to idealne tło dla łazienki w stylu glamour. Dodatki, dekoracje, ramy luster, armatura w kolorze złota stworzą wyjątkowo, elegancką, luksusową przestrzeń. Beżowe płytki pasują także do bardzo modnej aranżacji inspirowanej naturą. Komponujemy je z kolorami ziemi, zielenią, słonecznymi odcieniami. Kwiaty, roślinne dekory, drewno, wiklina to dodatki, dzięki którym uzyskamy ciepłe, przytulne wnętrze.

łazienka
Inspiracja naturą i klasyczne beże

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.