Oryginalne aranżacje, meble łazienkowe

Projekt i urządzanie łazienki to decyzje dotyczące materiałów wykończeniowych, malowania albo kafelków na ścianie. Wybieramy wówczas pomiędzy rozwiązaniami takimi jak wanna albo kabina. Decydujemy o kolorystyce, ogrzewaniu, oglądamy armaturę łazienkową. Oczywiście montaż ceramiki sanitarnej, bezpieczna instalacja elektryczna i zakup płytek to bardzo ważny, praktyczny, funkcjonalny aspekt. Chcemy jednak, aby wnętrze było w naszym stylu, atrakcyjne, oryginalne. Dlatego wiele czasu zajmuje wybór płytek, wzorów, kolorów oraz odpowiednich mebli do łazienki.

Czasy, w których szafki łazienkowe były nudne, banalne w formie i kolorze, mamy już za sobą. Dziś meble do łazienki są nie tylko ergonomiczne i funkcjonalne, ale mogą także zachwycać, zadziwiać wzornictwem, zastosowanymi materiałami, stylistyką. Oczywiście nadal bardzo istotna jest ich podstawowa rola, czyli utrzymanie ładu w łazience.

Stawiamy na kolor
Mimo pewnych ograniczeń możemy dziś naprawdę „zaszaleć” w łazience. Najprostszą, ale i bardzo spektakularną metodą są meble kolorowe. Szczególnie, że jest w czym wybierać. Od największych kontrastów, czyli mebli w czerni, bieli, czerwieni, po całą feerię barw. Oczywiście nie chodzi o „upchnięcie” na stosunkowo niewielkiej przestrzeni wielu kolorów i stylów. Ale np. marzenie o romantycznej łazience w stylu vintage pomogą spełnić meble w pastelach. Odważne, niebanalne zestawienia? Jak najbardziej, mamy przecież meble w kolorze fuksji, intensywnej pomarańczy, kobaltu.

Stal, kamień - łazienka niebanalna

Stal, kamień – łazienka niebanalna

Skóra, drewno? Czemu nie
Łazienka to również ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o surowce, z których wykonane są meble. Należy oczywiście mieć na uwadze wilgotność, możliwość kontaktu z wodą. W przypadku szafek, półek z płyt meblowych, należy sprawdzić czy są wykonane z materiałów wodoodpornych i odpowiednio laminowane oraz impregnowane. W łazience stylowej, w eleganckim salonie kąpielowym doskonale prezentują się również meble z materiałów takich jak drewno, odporny na wilgoć bambus czy nawet… skóra. Oryginalnie prezentują się kombinacje różnych surowców, np. drewno i marmur, skóra z drewnem.

Meble w dobrej formie
Jeśli mowa o oryginalnych, niebanalnych meblach warto zwrócić uwagę na wzornictwo, Proste formy, stal, kamień- to znakomity pomysł na łazienkę surową, modernistyczną. Meble dekoracyjne, vintage współgrają z aranżacją łazienki a’la buduar. Bardzo ciekawie prezentują się designerskie, kolekcjonerskie meble w stylu etno i eko. Stosuje się tu naturalne surowce, natura jest również inspiracją dla form i kształtów.

Łazienka na tle drewna

Łazienka na tle drewna

Na dobrym tle
Interesującym tłem dla wariacji na temat mebli są niebanalne płytki. Znakomity efekt dają płytki imitujące różne gatunki drewna. Naturalny wygląd, głębia i niezwykłe wrażenia, a przy tym materiał bezpieczny i praktyczny. Płytki mogą również „naśladować” kamień – trawertyn, marmur. Będą wręcz idealnym tłem w łazienkach modernistycznych, surowych, ale także w stylowych salonach kąpielowych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *