Orientalna fototapeta zamiast kafelków

Efektowne kafelki stylizowane na orient ot ponadczasowa klasyka, inspiracja dla nowoczesnych aranżacji. Pasują do każdego wnętrza – od salonu do łazienki. Warto widzieć, że modny efekt można uzyskać przy mniejszym zaangażowaniu pracy i finansów oraz bez gruntownych remontów, stosując praktyczne fototapety.

Orient w łazience

Orientalne dekoracje kojarzą nam się z eleganckimi salonami, stylowym holem, ścianą nad kominkiem. Bardzo dobrze komponują się także z aranżacją łazienki, można tu również zastosować wspomniane we wstępie fototapety imitujące orientalne płytki. Tym bardziej, że pasują do uniwersalnych, klasycznych kolorów, takich jak beż czy biel, choć oczywiście nie tylko. Oferta w tym zakresie oraz trendy wnętrzarskie zapewniają nam dziś bardzo dużą różnorodność. Możemy wybierać między efektownym i zawsze modnym marokańskim wzorem, dekorami rodem z Półwyspu Iberyjskiego czy Tunezji. Bardzo popularne są wzory geometryczne, szczególnie heksagony w różnych zestawieniach kolorystycznych. Te stonowane świetnie dopasują się do łazienki w stylistyce naturalnej, z drewnianymi lub drewnopodobnymi elementami wykończenia wnętrza. Żywe, zdecydowane kolory nadają pomieszczeniu dynamiki i stanowią integralny element aranżacji.

dekoracje
Fot: Housetohome

Fototapeta do zadań specjalnych

Zamiast dość kosztownych i wymagających sporo pracy kafelków warto wziąć pod uwagę fototapety imitujące takie orientalne wzory. Warto jednak wiedzieć więcej o fototapetach do łazienki. Oczywiście muszą być odporne na wilgoć. Dlatego często są to tapety laminowane albo umieszczane w ramkach za szkłem, co pozwala na szybką wymianę i metamorfozę, odświeżenie aranżacji. Warto wybrać łazienkowe fototapety na specjalnym, winylowym podłożu odpornym na działania mechaniczne i wodę. Fototapety laminowane może przecierać wilgotną szmatką.

ściana
Fot: Kolory Maroka

Jak położyć fototapetę łazienkową?

Przede wszystkim najpierw należy wyrównać i wygładzić ścianę oraz ją zagruntować. Zaleca się zastosowanie specjalnego kleju do pomieszczeń o zwiększonej wilgotności. Po naklejeniu naszej orientalnej fototapety, po 48 godzinach, impregnujmy ją silikonem. Kąpiel w wytapetowanej łazience odkładamy na kolejne 24 godziny.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.