Optycznie powiększamy łazienkę

Kiedy nasza łazienka nie jest uosobieniem ogromnej powierzchni, którą moglibyśmy rozplanować urządzając nowoczesny pokój kąpielowy, warto skupić się na pozytywnych aspektach, ponieważ dzięki nim, nawet najmniejsze pomieszczenie, może okazać się funkcjonalne, przytulne i takie, w którym będziemy uwielbiali  spędzać czas.


Jasne kolory i duże płytki

Duże płytki i proste formy
Duże płytki i proste formy

Nie od dziś wiadomo, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego postawmy na jasne elementy, ponieważ nie przytłoczą swoją formą. W łazience należy wziąć również pod uwagę wielkość płytek, na które się zdecydujemy. Im formy będą większe, tym pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie dużo bardziej przestrzennego. Jeśli posiadasz płytki prostokątne to należy je ułożyć pionowo, co dodatkowo wydłuży całą ścianę. Do beżów, bieli i kości słoniowej, warto też dodać lustra, które sprawdzą się idealnie i dodatkowo odbiją światło, które również odgrywa bardzo ważną rolę. Chcąc sprawić wrażenie większego pomieszczenia, trzeba koniecznie zastosować kilka punktów świetlnych.

Niewielki sedes, szafka z umywalką i prysznic

Trzy sztandarowe pozycje każdej łazienki to sedes, umywalka i prysznic lub wanna. Mając mało miejsca należy zdecydować się na prysznic, który jest opcją dużo bardziej elastyczną i sprawiającą, że nasza łazienka nie będzie zagracona. Wybierając miskę ustępową, spoglądajmy w stronę tych najmniejszych, których długość zaczyna się już od 46 centymetrów. Z kolei przy wyborze umywalki zwróćmy uwagę na te z szafkami- zyskamy dodatkowe miejsce na schowanie niezbędnych artykułów chemii gospodarczej, które w każdej łazience są niezbędnym elementem.

Jasna łazienka
Jasna łazienka

Wiszące szafki

Meble i szafki, które nie dotykają podłogi są pożądane w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ pomagają uwydatnić wrażenie wolnej przestrzeni, ze względu na wolną podłogę. Również meble łazienkowe można spotkać w tych konfiguracjach. Dodatkowo, niezbyt głębokie szafki i szuflady idealnie wpasują się w obraz naszej łazienki, która powinna być estetyczna i ‘lekka’. Prawie w każdej łazience można znaleźć miejsce, które po odpowiednim zabudowaniu będzie stanowiło dodatkowy schowek, który jest oczywiście na wagę złota. Pracy zwykle jest niewiele, a cenne schowki okazują się być bardzo przydatne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.