Okno w łazience- problem czy atut?

Kiedy przychodzi wczesna wiosna, wszyscy wręcz wylęgają się z mieszkań na długie spacery na których dotleniamy się, ale przede wszystkim czerpiemy wszystko to, co najlepsze z pierwszych promieni słonecznych. Nie od dziś wiadomo, że ludzie są istotami światłolubnymi, szczególnie jeśli chodzi o światło słoneczne, które nie tylko doświetla, ale również jest odpowiedzialne za wytwarzanie szeregu witamin. Mając możliwość zaaranżowania łazienki z oknem, mnóstwo osób zadaje sobie pytanie, czy to dobry pomysł? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!


Naturalne znaczy lepsze

Łazienka z dużym oknem
Łazienka z dużym oknem

W dzisiejszych czasach, kiedy tak duży nacisk kładzie się na zdrowe żywienie, naturalne życie, pewnie nie raz spotkaliście się z określeniem, że naturalne oznacza lepsze. Podobnie może być w przypadku naturalnego światła, które ma możliwość wpadać do łazienki dzięki oknu. Niestety, ale mnóstwo osób ubolewa nad tym, że w blokowych łazienkach nie mają takiej możliwości, ponieważ zwykle łazienka znajduje się tuż przy ścianie z kuchnią, przedpokojem i mniejszym pokojem. Z kolei osoby, które taką możliwość mają, zastanawiają się czy inwestycja wprawienia okna łazienkowego jest opłacalna. Zdecydowanie tak. Dlaczego ? Ponieważ okno to nie tylko piękny wygląd łazienki, naturalne światło, możliwość podziwiania widoków podczas kąpieli, ale również naturalna wentylacja, która w takim pomieszczeniu jak łazienka jest niezwykle ważna.

W którym miejscu okno ?

Okno w małej łazience
Okno w małej łazience

Aranżując swoją łazienkę należy dobrze się zastanowić nad rozmieszczeniem sanitariatów i oknem, ponieważ w praktyce mogą wyjść problemy. Pierwszym z nich jest umywalka pod oknem. Sam pomysł fajny, aczkolwiek sprawdzający się w przypadku zabudowy kuchennej, kiedy podczas mycia naczyń możemy spoglądać na zewnątrz. W łazience to nie znajdzie poparcia, ponieważ wszyscy nad umywalką chcemy mieć lustro. Po drugie, okno powinno być tam umiejscowione, żeby naprzeciwko niego nie zostało zamontowane lustro, ponieważ korzystanie z niego będzie bardzo utrudnione. Po trzecie, okno powinno być tak umiejscowione, żebyśmy mieli do niego swobodny dostęp. Jest to ważne w sytuacji, kiedy chcemy je umyć.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.