O szkle w łazience – panele szklane

W poszukiwaniu materiałów idealnych do pomieszczeń tak specyficznych jak łazienka, na pewno warto zatrzymać się na chwilę przy szkle. Nowoczesne technologie i materiały zapewniają nie tylko wyjątkowe efekty wizualne, ale również bezpieczeństwo, trwałość i bardzo istotny komfort użytkowania i utrzymania czystości.

łazienka

Niebanalne pomysły na szkło w łazience

Garść informacji na temat szklanych paneli
Panele szklane to z całą pewnością jeden z najbardziej efektownych i oryginalnych pomysłów na zaaranżowanie ścian w łazience. Oczywiście mamy tu ogromną dowolność. Zarówno pod względem wzornictwa, kolorystyki, jak również wymiarów i przestrzeni wykończonej panelami łazienkowymi. Może być to cała ściana, jej fragment albo poszczególne elementy w łazience. Oczywiście surowce oraz technologie zastosowane podczas produkcji takich paneli, zapewniają bezpieczeństwo, trwałość i czystość. Panele szklane mogą być montowane bez użycia fugi, dzięki czemu eliminujemy miejsca, w których mogą gromadzić się zanieczyszczenia. Warto zainwestować w panele ze szkła hartowanego, szczególnie w miejscach narażonych na działanie wyższych temperatur czy też uszkodzeń mechanicznych. Choć już sam montaż poprzez naklejanie na powierzchnię sprawia, że jest to rozwiązanie bezpieczne, minimalizuje ryzyko ewentualnego pęknięcia. Szklane panele mogą być montowane na różnych podłożach – np. bezpośrednio na tynk, na płytę gipsową, a nawet na stare płytki.

szkłane panele

Naprawdę efektowne wnętrza

Efektowne i praktyczne panele szklane
Jednym z najistotniejszych walorów paneli szklanych jest oczywiście wizualny efekt, niezwykłe, wyjątkowe dekoracje. Zastosowanie paneli z nadrukowaną grafiką, zdjęciem to idealny pomysł na nadanie wnętrzu niebanalnego, oryginalnego wystroju. Wyobraźmy sobie np. nowoczesną kabinę prysznicową na tle ściany z widokiem na ocean albo malowniczy zachód słońca. Wybór w zakresie grafik, fotografii jest praktycznie nieograniczony. Zawsze można zdecydować się na własne fotografie, rysunki itp. Aby dodatkowo podkreślić efekt wizualny warto zastanowić się nad panelami podświetlanymi.
Szkło w łazience ma również swoje praktyczne zastosowanie i walory czysto (nomen omen) użytkowe. Wbrew pozorom panele ze szkła bardzo łatwo utrzymać w czystości, są również mocne, trwałe i oczywiście odporne na wilgoć. Gładka tafla szkła jest jednym z najbardziej higienicznych materiałów wykończeniowych.
Fachowcy twierdzą, że montaż paneli szklanych nie należy do najtrudniejszych. A zatem dodatkowym atutem jest możliwość wykazania się talentami złotej rączki oraz oszczędność funduszy przeznaczonych na robociznę.


Zdjęcia: Pinterest, shutterstock, easyglasssplashbacks.co.uk

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *