Nowa funkcja łazienki

Na przestrzeni lat w naszym życiu zachodzą zmiany. Często związane są z trendami, przemijającą i zmieniającą się modą, ale również patrzeniem na pewne  sprawy w innym kontekście. Gdyby każdy z nas popatrzył na zdjęcia łazienki z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, to zdecydowana większość stwierdziłaby, że łazienki były miejscem, w których załatwiało się potrzeby fizjologiczne. Nie były one pięknem, często mało funkcjonalne, a główną rolą było stworzenie miejsca ustronnego, które miało spełniać podstawowe kryteria.

Nowoczesna mozaika

Łazienka dwudziestego pierwszego wieku
Przykładając te zdjęcia do zdjęć obecnych aranżacji łazienek widzimy kolosalne zmiany. Dziś łazienka postrzegana jest w innym wymiarze. Mówi się o niej domowe Spa, miejsce relaksu czy też pokój kąpielowy. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które bardzo nam się podobają, są nietypowe i sprawiają, że to szczególne pomieszczenie w naszym mieszkaniu zyskuje zupełnie inny wymiar.

Przestronny pokój kąpielowy

Nowoczesna łazienka- funkcjonalna?
Najnowsze aranżacje łazienek skutecznie nas przekonują, że warto łączyć style, materiały, które do tej pory były wykorzystywane w innych pomieszczeniach. Traktowanie łazienki jako ważnego elementu naszego mieszkania sprawia, że pojawiają się w niej kryształowe żyrandole, podświetlenia wody, szklane kafle, które tworzą inny wymiar ścian i podłóg, kwiaty, które mają za zadanie dodać elegancji temu pomieszczeniu. Polacy coraz chętniej wykorzystują również nietypowe formy i kształty. Nie boimy się umywalek w kształcie misy, prysznica ‘wyrastającego’ z sufitu i różnorodnych technologii związanych z sedesem. Podgrzewana deska sedesowa, możliwość podmycia się czy też zakup drewnianej wanny, która długo zatrzymuje ciepło, staje się dla nas coraz dostępniejsze, nie tylko ze względów technicznych, ale również ze względów przekonaniowych. Przy projektowaniu i urządzaniu naszej łazienki warto pamiętać, że ma to być pomieszczenie dla nas i robione z myślą o nas. Dlatego zastanówmy się, które trendy nam się podobają, które z nich wykorzystamy, co zmodyfikujemy i na co ostatecznie postawimy. Dobry i przemyślany projekt jest połową sukcesu, z którym związane jest efektywne korzystanie z łazienki.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *