Naturalna łazienka

Naturalne kolory, kolory ziemi, inspirowanie się naturalnością to trendy, które wciąż powracają, bez względu na to czy chcemy urządzić nasz salon, łazienkę czy sypialnię, w której poszukujemy ukojenia i relaksu. Naturalna łazienka może być rozpatrywana w wielu aspektach, począwszy od ekologii zużywania wody i prądu po meble z naturalnych materiałów, a skończywszy na dodatkach, które podkreślą całość stylizacji. Niektórzy taki trend uważają za nudny, aczkolwiek do wszystkiego należy podejść z dawką optymizmu, a następnie obiektywnie ocenić całość.

Kamień, drewno i szkło

Łazienka z drewnem
Łazienka z drewnem

W naturalnej łazience powinniśmy stawiać przede wszystkim na jak najbardziej naturalne materiały, dzięki którym koncepcja życia w zgodzie z naturą będzie jak najbliższa prawdy. Wszystkie materiały tj. kamień, drewno i szkło to materiały stosunkowo drogie, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to inwestycja na bardzo długie lata, co napawa optymizmem. Warto wspomnieć o właściwościach użytkowych poszczególnych materiałów, a dzięki temu łatwiej będzie nam podjąć decyzję o ich wyborze.

Kamień– marmury, granity, trawertyny czy onyks to najpopularniejsze kamienie, które goszczą w naszych łazienkach. Odznaczają się szerokim spektrum barw, ornamentów i sprawiają, że wnętrze wydaje się dużo ciekawsze. Niestety, ale płytki z kamienia są nieregularnych kształtów co sprawia, że tylko dobry fachowiec poradzi sobie z tym w odpowiedni sposób.

Drewno– niektórzy sceptycznie podchodzą do tego materiału, ponieważ nie wyobrażają sobie połączenia drewna wraz z mokrym środowiskiem. Jednak nic bardziej mylnego- odpowiednie drewno połączone z dobrą impregnacją zapewni nam trwałe elementy na długie lata. Drewno, które idealnie nadaje się do łazienki to przede wszystkim drewna egzotyczne, takie jak: tek, iroko, wenge, cedr czy doussie. Jednak wśród polskich drzew również można coś wybrać. Wybór powinien zapaść pomiędzy modrzewiem, jaworem, jesionem czy dębem.

Połączenia kamienia i szkła
Połączenia kamienia i szkła

Szkło– wdzięczny materiał do każdej łazienki, dzięki któremu możemy optycznie powiększyć pomieszczenie (szkło białe) albo dodać

mu charakteru (szkło barwione). Można je stosować zarówno do obudowy prysznica, szklanych półek, mozaik na ścianie czy jako szklana armatura.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.