Natura inspiruje – łazienka tropikalna

Aranżacja i urządzanie łazienki to nie tylko zapewnienie użyteczności, wyposażenie w niezbędne sanitariaty i ergonomiczne umeblowanie. Dziś już nikt nie traktuje tego pomieszczenia „po macoszemu” – dbamy o wystrój, chcemy, aby nawiązywało do stylistyki całego mieszkania czy domu. W zależności od potrzeb i gustu ma być nastrojowe, nowoczesne albo… egzotyczne.

Łazienka w stylu egzotycznym, z elementami nawiązującymi do zielonych lasów czy dżungli to bardzo ciekawy i zyskujący na popularności trend. Tropikalny las jako inspiracja świetnie sprawdza się w towarzystwie wanny, kabiny i miejsca, które ma stać się np. domowym SPA. Stawiamy wówczas na naturalne kolory ziemi, wody, roślin. Wybieramy brązy, zielenie, beże, odcienie żółtego, ale i klasyczną czerń.

Tropiki na ścianach i na podłodze

Jeśli zdecydujemy się na praktyczną, łazienkową glazurę warto wybrać wzory imitujące drewno albo kamień – trudno o bardziej „naturalne” wzory. Kolorystyka jest w dużej mierze uzależniona od metrażu, pamiętajmy o tym, że ciemne kolory oraz zdecydowane wzory i motywy optycznie zmniejszą pomieszczenie. Warto je wówczas dobrze oświetlić, rozjaśnić (punktowe oświetlenie). Oczywiście ściany łazienki można także pomalować, szczególnie w mniejszych wnętrzach, ponieważ płytki zawsze „zabierają” nieco metrażu. Paleta barw w przypadku farb jest praktycznie nieograniczona, można pokusić się również o tropikalne, egzotyczne szablony, które upodobnia ściany do pejzaży z lasów tropikalnych czy sawanny.

umywalka
Kolory ziemi, inspiracja naturą

Wzorzysta podłoga w egzotycznej łazience to strzał w dziesiątkę. Liście, cętki, kwiaty to niebanalny pomysł na aranżację tropikalną. Dla zwolenników klasyki idealnym rozwiązaniem będzie podłoga imitująca drewno albo kamień. Można także pokusić się o oryginalną i piękną podłogę bambusową albo oryginalny kamień czy granit pod stopami. Dla dodatkowego efektu i przytulności przyda się miękki, puszysty dywanik, oczywiście w „tropikalnych” kolorach lub wzorach.

Nie zapominamy o dodatkach

Dekoracje, akcesoria i dodatki podkreślą wystrój i klimat, a jednocześnie są praktyczne i przydatne w każdej łazience. Kolorowe tekstylia, np. ręczniki, to najbardziej oczywisty pomysł na wprowadzenie tropikalnych barw do naszej łazienki. Słomianki, drewnopodobne maty, koszyki, pojemniki na drobiazgi również nadają wnętrzu naturalny, organiczny charakter. Dobrym pomysłem jest też ustawienie drewnianych albo drewnopodobnych mebli – pamiętajmy, że egzotyczna łazienka ma być jak najbardziej „naturalna”.  Do wystroju będą pasowały również grafiki, obrazki czy zdjęcia natury, zwierząt. Wzory inspirowane tropikiem mogą pojawiać się także w formie nadruków, np. na zasłonach i roletach – okiennych albo nad wanną czy na kotarze prysznicowej.

dodatki
Akcesoria, dodatki, dekoracje…

Rośliny w łazience egzotycznej

Ustawienie roślin w tropikalnej łazience to kolejny sposób na uzyskanie wymarzonego efektu. Oczywiście trzeba wybrać takie rośliny, które pasują do tej stylistyki, a jednocześnie lubią typowe łazienkowe warunki. Powinny być odporne na wyższe temperatury, wilgotność.

wanna
Rośliny w łazience

 

 

 

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.