Nasycone kolory w dodatkach

Biel, paleta beżów i kości słoniowej to najbardziej klasyczne i stonowane kolory, które cały czas uważamy za bezpieczne w aranżacji naszych łazienek. Stawiając na klasykę trzeba bardzo mocno uważać, żeby nasza łazienka nie okazała się być pomieszczeniem mdłym, mało ciekawym i równie mało atrakcyjnym. Co zrobić żeby zachować równowagę pomiędzy klasyką i kolorami, które ożywią i dodadzą energii każdemu pomieszczeniu ?

Kolory w dodatkach

Przykładowe oświetlenie akcentowe
Trawiasta zieleń w łazience

Bardzo ciekawym pomysłem jest dodawanie kolorów w małych porcjach. Nie trzeba wykładać wszystkich ścian w intensywnych kolorach, a można jedynie wydzielić specjalną strefą tuż obok prysznica albo też pociągnąć pasek kolorów tuż nad wanną. Świetnym i chętnie podejmowanym rozwiązaniem może być okafelkowanie wanny przy użyciu maleńkich płytek, które tworzą mozaikę. Odpowiednie ich ułożenie, pomoże nam stworzyć coś bardzo oryginalnego, a zarazem lekkiego.

Żółć, pomarańczowy i zieleń?

Ktoś kiedyś powiedział, że do odważnych świat należy. Z pewnością tym hasłem kierują się ludzie, którzy decydują się na takie kolory, jak zieleń, pomarańcz czy też żółć, i to nie tylko w dodatkach, ale w całkowitym looku łazienki. Postawienie na tak kolorowe ściany i podłogi, może być bardzo odważnym posunięciem, jednak jeśli wszystko będzie ze sobą dobrze skomponowane to efekt może być niesamowity. Najważniejszą zasadą w takiej aranżacji jest fakt, że jeśli zdecydujemy się na dodatki, to im będzie ich mniej tym lepiej i jeśli już się pojawią to powinny być w naturalnych kolorach, które będą łagodziły te nasycone i jaskrawe.


Kolorowa tapeta

Intensywny kolor ściany

Pasy kolorowej tapety również mogą wyglądać bardzo oryginalnie i niebanalnie. Decydując się na nią, postarajmy się wybrać jak najbardziej suchą strefę, żeby mieć stuprocentową pewność, że będziemy mogli się nią nacieszyć na dłuższy czas. Zastosowanie tego typu zabiegu sprawi, że łazienka będzie przede wszystkim niestandardowa i tym samym oryginalna. Dodatkowy motyw na tapecie, może nawiązywać do ogólnego stylu naszej łazienki, czy będzie on skandynawski, marynistyczny czy może w stylu glamour…

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.