Modne oblicze nowoczesnej łazienki

Nie od dziś mówiąc o modzie, trendach i designie wykraczamy zdecydowanie poza stroje, pokazy i nowe kolekcje domów mody. Aranżacje wnętrz także podlegają trendom, tendencjom. Od pewnego czasu również łazienki stają się jakże wdzięcznym tematem dla dekoratorów wnętrz oraz dla projektantów szeroko rozumianego wyposażenia łazienki. Od mebli, przez ceramikę, armaturę po niebanalne akcesoria i dekoracje. Nadal jednak istotne jest to, że łazienka musi być praktyczna, użyteczna, higieniczna i bezpieczna.

Relaks w nowoczesnej kabinie natryskowej

Relaks w nowoczesnej kabinie natryskowej

Najnowsze technologie w łazience
Nowoczesne technologie i design, inteligentne domy – takie pojęcia coraz szerzej wkraczają do naszego życia. I właśnie technologiczne, intuicyjne i jak najbardziej indywidualne rozwiązania to jeden z wiodących trendów, jeśli chodzi o aranżację łazienek. W praktyce oznacza to, że projektując i urządzając łazienkę możemy stworzyć wnętrze funkcjonalne, ale i klimatyczne. Zastosować coraz popularniejsze aplikacje sterujące, również w integracji z urządzeniami mobilnymi. W nowoczesnej łazience słuchamy ulubionej muzyki i w nastrojowym oświetleniu korzystamy z dobrodziejstwa hydromasażu, kąpieli parowych, Używamy nowoczesnych, higienicznych rozwiązań takich jak np. wielofunkcyjne terminale WC z systemem oczyszczania powietrza i bezdotykową obsługą.

Ekologicznie i higienicznie

Łazienka stylowa i higieniczna

Łazienka stylowa i higieniczna

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możemy także korzystać z łazienki komfortowej, bezpiecznej i higienicznej. Akcesoria sanitarne, przyciski zabezpieczane są powłoką antybakteryjną. Coraz większą popularnością cieszą się np. elementy pokrywane jonami srebra. Decydując się na montaż ceramiki sanitarnej warto zainwestować w elementy, które łatwo utrzymać w czystości. Takie jak np. kabina samooczyszczająca się z osadu. Kolejny trend, jaki coraz wyraźniej zaznacza się w nowoczesnych łazienkach to ekologiczne podejście do zużycia wody. Zapewniają to rozwiązania takie jak mechanizmy spłukujące z opcją regulacji ilości wody czy baterie z perlatorem.

Drewno w nowoczesnej łazience

Drewno w nowoczesnej łazience

Naturalny minimalizm
Nowoczesna łazienka znakomicie komponuje się z minimalistycznym designem. W ten trend doskonale wpisują się rozwiązania takie jak kabiny bez brodzika albo typu walk-in. Niezaprzeczalnym atutem minimalizmu jest uniwersalność, jeśli chodzi o metraż łazienki – sprawdza się zarówno w okazałych salonach kąpielowych, jak i standardowych niewielkich łazienkach. Świetnym kontrapunktem do całej tej nowoczesności w łazienkach jest zastosowanie naturalnych materiałów, które przeżywają obecnie imponujący comeback. W aranżacji łazienek pojawia się zatem drewno, kamień czy surowy beton.


Zdjęcia: keramagdesign.de

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *