Mała łazienka na poddaszu

Niewielki metraż, niskie skosy, belki, które podtrzymują strop i pełnią bardzo ważną rolę. Tak czasami wygląda rzeczywistość naszej przyszłej łazienki. Nie jest to przestrzenny salon kąpielowy, ale może to być bardzo przyjemna łazienka, która będzie spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Pierwotne bariery i kwestie negatywne, skutecznie można obrócić w atut, który sprawi, że mała łazienka na poddaszu stanie się miejscem urokliwym, do którego chętnie będziemy zaglądać.

Prysznic czy wanna?

Wanna pod skosem
Wanna przy skosie

Odwieczne pytanie pojawiające się przy każdym remoncie łazienki. Mając na uwadze niewielką przestrzeń, a także liczne skosy, najlepiej byłoby zdecydować się na narożny prysznic, który po pierwsze zajmie niewiele miejsca, a po drugie będzie funkcjonalny. Z drugiej strony można się również pokusić o wannę – również może być narożna. Wtedy można ją postawić w miejscu, gdzie są skosy i gdzie tą przestrzeń jest bardzo trudno wykorzystać. Oczywiście konieczne będzie zachowanie ostrożności przy wchodzeniu i wychodzeniu, jednak jest to kwestia przyzwyczajenia.


Światło na poddaszu

Oświetlenie w każdej łazience jest niezwykle ważne. Kiedy tylko mamy możliwość, warto skorzystać z doprowadzenia oświetlenia naturalnego, ponieważ jest nie tylko zdrowsze dla nas, ale przede wszystkim pomoże nam naturalnie wentylować to pomieszczenie i zaoszczędzić sporo pieniędzy na rachunkach za energię. Nie trzeba też zbytnio się rozwodzić nad tym, że łazienka z oknem jest zwyczajnie piękne i stylowa. Przy małej powierzchni wystarczy jedno okno- może być również to dachowe. Inwestycja niezbyt kosztowna, a efekt powalający.

Wykorzystanie skosów

Wykorzystanie skosu w łazience
Wykorzystanie skosu

Skosy to coś co spędza nam sen z powiek, jednak kiedy wszystko dobrze przemyślimy to okaże się, że staną się one atutem tegoż pomieszczenia. Tuż pod nimi, jest idealne miejsce na pralkę, suszarkę czy ozdobnego kwiatka. Przy wykorzystaniu płyt kartonowo – gipsowych możemy również ‘pomniejszyć’ skosy, dzięki czemu pomieszczenie będzie wydawało się dużo bardziej funkcjonalne i przyjazne do korzystania z niego zarówno przez dzieci jak i dorosłych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.