Mała łazienka może być praktyczna i stylowa

Mała łazienka. Temat zawsze na czasie, aktualny oraz interesujący. Chociażby dlatego, że nadal jest to pomieszczenie traktowane raczej po macoszemu, jeśli chodzi o metraż. Tak naprawdę większe łazienki czy wręcz pokoje kąpielowe spotykamy głównie w okazałych apartamentach oraz w domach. Nie trzeba jednak załamywać rąk nad skromniutką kubaturą naszego domowego spa. Małą łazienkę możemy zagospodarować i zaaranżować użytkowo oraz stylowo, funkcjonalnie i niebanalnie.

Jasne kolory optycznie powiększą łazienkę

Jasne kolory optycznie powiększą łazienkę

Jasna łazienka i lustrzane odbicie
Chyba każda kobieta zna i stosuje w praktyce teorię, że czarny wyszczupla. Idąc tym tropem łatwo dojść do słusznego wniosku, że kolorystka ścian w łazience o małym metrażu, powinna być jasna, delikatna, pastelowa. Dotyczy to również podłóg. Należy także unikać dużych wzorów, ornamentów. Można powiedzieć, że w kolorystyce i wzorach powinna panować harmonia i łagodność. Możemy również zastosować bardzo praktyczną i efektywną (oraz efektowną) sztuczkę, jaką jest montaż lustra. Najlepiej jeśli będzie to tafla na całą ścianę. W naprawdę malutkich pomieszczeniach można umieścić lustro na dwóch przylegających ścianach. Trzeba przyznać, że takie narożne zwierciadło naprawdę optycznie powiększa małą łazienkę.

Ceramika – funkcjonalna i efektowna

Wykorzystujemy podwieszane elementy

Wykorzystujemy podwieszane elementy

Łazienka to przede wszystkim wyposażenie, takie jak umywalki, miski ustępowe, wanna czy kabina. Jak łatwo się domyślić, w przypadku bardzo skromnego metrażu, wanna raczej nie wchodzi w rachubę. Wybierając wyposażenie do łazienki warto zainteresować się rozwiązaniami dedykowanymi niewielkim pomieszczeniem. W dobrych sklepach znajdziemy naprawdę sporo ciekawych urządzeń, które znakomicie wykorzystują dosłownie każdy centymetr powierzchni. Na pewno dobrym pomysłem są podwieszane elementy, które nie są wizualnie ciężkie, ale też realnie zajmują mniej miejsca. Stelaż i jego obudowa w przypadku montaży miski ustępowej czy bidetu to dodatkowa, poręczna półka. Nie wspominając już o tym, że przy podwieszanych instalacjach zdecydowanie łatwiej utrzymać porządek i czystość.
Wybierając armaturę pod uwagę bierzemy przede wszystkim długość wylewki. Najlepiej sprawdzą się baterie o prostej, zwartej konstrukcji. Podobnie jak w przypadku aranżacji ścian i podłóg, również w tym przypadku raczej unikamy zdobień, finezyjnych kształtów.

Umywalka w blacie - efektowna i praktyczna

Umywalka w blacie – efektowna i praktyczna

Styl, komfort i relaks
Łazienka to nie salon czy pokój jadalny, niemniej jednak niezbędne są tu praktyczne, ustawne meble. Przy małym metrażu bardzo dobrym rozwiązaniem są tzw. słupki – wysokie i wąskie szafki, które sporo mieszczą, a zajmują małą przestrzeń. Umywalka w blacie to kolejny patent na oszczędność miejsca i stworzenie dodatkowej przestrzeni na łazienkowe akcesoria.
Oczywiście w małej łazience szczególnie istotna jest dobra organizacja i rozwiązanie ułatwiające zachowanie ładu. Pamiętajmy jednak o tym, że mały metraż nie pozbawia nas możliwości wykreowania wnętrza zarówno praktycznego, jak i sprzyjającego zabiegom dla urody i wieczornemu relaksowi.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *