Łazienka z sauną

Łazienka, a coraz częściej luksusowy salon kąpielowy jest miejscem w naszym domu, które dba o nasze dobre samopoczucie, relaks, a także odprężenie po ciężkim dniu w pracy. Coraz chętniej staramy się zrobić wszystko, żeby nasze mieszkanie było dla nas jak najbardziej przyjazne, funkcjonalne, a zarazem niosło ze sobą nutkę luksusu. Łazienka w której znajduje się sauna z pewnością posiada wszystkie te cechy i spokojnie może zaspokajać nasze liczne potrzeby.

Odpowiednia wentylacja

Sauna mokra na kilka osób
Sauna mokra na kilka osób

Prócz odpowiednich zasobów finansowych, a także metrażowych (już od około 1,5 mkw), potrzebna będzie nam również wiedza, która pomoże nam na swobodne i efektywne korzystanie z sauny. Przede wszystkim trzeba mieć świadomość tego, że łazienka w której znajduje się sauna parowa powinna być odpowiednio wentylowana, ponieważ tylko wtedy nie zrobią się w niej grzyby czy pleśnie. W małych łazienkach należy pamiętać o częstym otwieraniu drzwi i ewentualnie okna, jeśli oczywiście takie posiadamy. W dużych łazienkach, gdzie sama sauna jest pokaźniejsza należy zadbać o odpowiednie odstępy- między kabiną z sauną a ścianą powinno być co najmniej kilku centymetrów wolnej przestrzeni.

Różnorodność saun

Sauna parowa
Sauna parowa

Zastanawiając się nad sauną czy to w łazience czy w zupełnie innym miejscu, należy się zastanowić czy sauna parowa to jest faktycznie to czego chcemy. Mówi się o niej, że jest to najnowsza, a zarazem najłagodniejsza kąpiel parowa, z której swobodnie mogą korzystać nawet małe dzieci. Temperatura pary wacha się pomiędzy 45 a 65 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność wynosi pomiędzy 45-70%. Niewątpliwą zaletą sauny parowej jest fakt, że można wykorzystywać w niej różnego rodzaju olejki i inhalacje, które korzystnie wpływają na nasz układ oddechowy. Kolejna to sauna mokra, w której temperatura powietrza dochodzi do 90 stopni Celsjusza, natomiast wilgotność waha się pomiędzy 25-35 %. Cechą charakterystyczną są kamienie, które polewamy wodą podczas seansu, dzięki czemu automatycznie zwiększa się wilgotność powietrza. Ostatnia to sauna sucha, która wciąż prowadzi w tymże rankingu. Najwyższa temperatura jaką można osiągnąć to nawet 110 stopni Celsjusza, z kolei wilgotność dochodzi do 30%.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.