Łazienka z oknem

W warunkach blokowych, łazienka jest często kojarzona z ciasnymi klitkami, w których plącze się wiele rur, a całość jest trudna do zaaranżowania. Jedynie w domkach jednorodzinnych możemy mieć luksus posiadania okna, które sprawia, że podczas kąpieli możemy podziwiać piękne widoki, a światło dzienne wprowadza do pomieszczenia nie tylko słońce, ale również niebanalną energię.

Sposób na wentylację

Okno w łazience

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, że łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, gdzie panuje duża wilgotność. Żeby nie zrobiła szkód w postaci grzybów i pleśni, należy postarać się o odpowiednią wentylację. Mając do dyspozycji okno, sprawa ta jest bardzo ułatwiona. Wystarczy wietrzyć naszą łazienkę kilka razy na dobę, a o pleśniach i grzybach możemy zapomnieć. Podczas zimnych pór roku, otwieranie okna może być niezbyt przyjemne, dlatego też wtedy idealnie sprawdzą się nawiewniki montowane na oknach. Doprowadzą świeże powietrze, ale w takiej ilości, że pomieszczenie się nie wyziębi.


 

Intymność w czasie zabiegów pielęgnacyjnych

Praktyczne luksfery

Okno jest elementem bardzo pożądanym w łazience, ponieważ pomieszczenie zyskuje na atrakcyjności. Dlatego też jeśli mamy taką możliwość to z niej skorzystajmy. Obawa o odpowiednią dozę intymności jest oczywiście słuszna, jednak producenci i na to znaleźli odpowiednie patenty. Jeśli nasze okno wychodzi na wprost balkonów naszych sąsiadów albo na ruchliwą ulicę, należy pomyśleć o innym rozwiązaniu aniżeli klasycznym skrzydle okiennym. Dobrze sprawdzi się szkło mleczne, popularne luksfery w różnych kolorach albo też szkło matowe. W takiej sytuacji możemy zapomnieć o podziwianiu widoków znajdujących się na zewnątrz. Jedna rola zostanie spełniona – światło dzienne będzie wpadało do naszej łazienki, będzie ją rozświetlało, co zdecydowanie sprawi, że będzie ona przyjemniejsza w użytkowaniu. Ponadto jeśli na parapecie przy naszym oknie rozstawimy świece czy romantyczne lampki sprawimy, że nasza łazienka będzie przypominała domowe Spa albo pokój kąpielowy z wysokiej półki, którego możemy używać każdego dnia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.