Łazienka wystrojona – dodatki, dekoracje, akcesoria

Zagospodarowanie łazienki to oczywiście montaż ceramiki łazienkowej, odpowiednie materiały wykończeniowe – płytki, terakota, farby czy nawet drewno. To również meble, AGD, ogrzewanie, czyli najistotniejsze wyposażenie. Ale aranżowanie łazienek nie ustępuje dziś pod względem starań i kreatywności, salonom, kameralnym gabinetom. A zatem dbamy o najdrobniejsze detale, a stylistyka tego wnętrza coraz bardziej przypomina inne użytkowe pomieszczenia, takie jak sypialnia, pokój dzienny czy stylowy buduar.

Dekoracje w małych i dużych łazienkach
Łazienka może być duża i zapewniać pole do popisu, możemy także dysponować typowym blokowym metrażem, w którym trzeba naprawdę z głową, ekonomicznie gospodarować przestrzenią. W małych łazienkach detale i ozdoby powinny mieć raczej funkcjonalny charakter, czyli łączyć przyjemny widok z pożytecznym zastosowaniem. Jeśli mamy to szczęście i metraż łazienki pozwala na dużo swobody, można zaszaleć z dekoracjami, które są tylko efektowne, piękne, oryginalne.

Dekoracyjne i praktycznie akcesoria łazienkowe
Niezależnie od stylistyki łazienki dodatki i dekoracje zapewnią niepowtarzalny klimat i spełniają swoje funkcje. Trudno

dodatki łazienkowe

Ucztą dla oczu mogą być flakoniki, kubeczki

chyba wyobrazić sobie łazienkę bez wieszaczków, wieszaków, relingów. Umieszczamy na nich przede wszystkim ręczniki. Nie da się ukryć, że to wręcz wymarzone pole do popisania się kreatywnością. Stylowe, chromowane relingi to dodatek do prostej, nowoczesnej albo klasycznej łazienki. Kolorowe wieszaczki, w kształcie muszelek? Jak najbardziej, szczególnie jeśli z łazienki korzystają także dzieci. W stylowej łazience można również wykorzystać wieszaki ubraniowe, na okrycia wierzchnie oraz inne niebanalne rozwiązania. Prawdziwą ucztą dla oczu mogą być mydelniczki, flakoniki, kubeczki itp. Kolorowe albo monochromatyczne. Mogą być wykonane ze szkła, plastiku, wykończone drewnem, a nawet skórą ekologiczną. Tekstylia takie jak ręczniki czy dywaniki łazienkowe na pewno są niezbędne i również tworzą klimat, kolor tego wnętrza.

Kreatywnie w dużej łazience

lampa do łazienki

Stylowa lampa, taka jak w sypialni czy gabinecie

W tzw. pokoju kąpielowym dekoracją może być już sama ceramika sanitarna. Wanna asymetryczna albo stylowa na efektownych nóżkach – to niewątpliwie istotny element. Ale w dużych pomieszczeniach możemy wykazać się niebanalnymi aranżacjami właśnie dzięki dodatkom i akcesoriom. Może być to np. stylowa lampa, taka jak w sypialni czy gabinecie. Świece i świeczniki to również bardzo dobry i coraz popularniejszy pomysł na dekorację. Nie da się ukryć, że kąpiel przy świetle świec to znakomity relaks. Interesująco prezentuje się również zastosowanie mebli wzorowanych na pokojowym wyposażeniu czy tapicerowanych krzeseł, foteli. Plakaty, grafiki, rzeźby – coraz częściej łazienkowe wnętrza zdobią również takie akcenty.

Oczywiście aranżacja i dekorowanie łazienki powinno być starannie przemyślane, tworzyć spójną kompozycję z wyposażeniem, a także ze stylistyką reszty domu czy mieszkania.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *