Łazienka w stylu… wojskowym?

Łazienka w każdym mieszkaniu i domu wygląda zupełnie inaczej. Różne są również odczucia w stosunku do tego pomieszczenia. Dla jednych to miejsce do tylko i wyłącznie załatwiania potrzeb fizjologicznych i higienicznych, a dla innych miejsce, w którym mogą oddawać się relaksowi, który jest tak ważny, szczególnie po męczącym tygodniu pracy. Nasze odczucia w stosunku do tego pomieszczenia, a także nasze wewnętrzne przekonania pozwalają nam skutecznie wybrać styl, w którym łazienka ma zostać urządzona. Łazienka w stylu ‘wojskowym’ jest coraz chętniej wybieranym trendem i jak się okazuje, nie tylko przez mężczyzn.

Proste formy i brak zbędnych dodatków

Łazienka w surowym stylu
Łazienka w surowym stylu

Styl ten charakteryzuje się przede wszystkim wszechogarniającą surowością, która jednych przyciąga jak magnez, a innych wręcz odpycha. Mówi się, że takie wnętrza albo się kocha miłością bezwzględną albo nienawidzi i tak faktycznie jest. W takiej łazience z pewnością nie zabraknie kolorów ziemi, a więc szarości w wielu odcieniach, bieli, zgniłej zieleni czy chłodnego beżu. Popularne są również wykończenia betonowe, które dodają charakterystycznej surowości, która oczywiście może być przełamana, na przykład dodatkami drewnianymi. Zarówno prysznic, wanna, sedes czy umywalka powinny być klasycznych kształtów, bez dodatków i wszelkich ozdobników. Baterie idealne? Oczywiście w kolorze chłodnego srebra.

Zimna do szpiku kości ?

Kolorowy akcent w łazience
Kolorowy akcent w łazience

Wchodząc do takiej łazienki często można czuć się przytłoczonym właśnie prostymi formami, brakiem jakichkolwiek dodatków, zerową przytulnością, której wielu z nas od tego miejsca oczekuje. Osoby, które chciałyby zachować pierwotny zamysł stylu wojskowego, mogą również pokusić się o kilka drobiazgów, które świetnie dodadzą odrobinę ciepła do wnętrza. Wspomniane wcześniej drewno, idealnie nadaje się do dodania przytulności. Niekoniecznie wiąże się to z drewnianą podłogą, ale na przykład obicie wanny czy też powieszenie wielkiego lustra w drewnianej ramie. Pomiędzy paletą szarości, beżu i bieli, warto też przemycić nieco inny kolor, ciągle pozostający w tonacji chłodnej. Głęboka zieleń albo granat świetnie sprawią, że łazienka stanie się jeszcze ciekawsza i o wiele bardziej przystępniejsza.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.