Łazienka w stylu rustykalnym

Już dawno łazienka przestała być miejscem, w którym domownicy mogą tylko załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne i wykonywać podstawowe czynności higieniczne. Pomieszczenie to też przestało być tylko pralnią i suszarnią. Obecnie od łazienek oczekujemy czegoś innego, czegoś więcej. Chcemy się w niej relaksować, zaznać spokoju, spędzać miłe chwile w otoczeniu ładnych przedmiotów. Oczekujemy, że z łazienki wyjdziemy wypoczęci, z dodatkową porcją energii, która sprawi, że będzie nam łatwiej zmagać się z problemami każdego dnia. Jak sprawić sobie taką łazienkę? Wystarczy zaaranżować ją w stylu rustykalnym.

Drewno w łazience

Drewno, kamienie i ciepłe barwy

Rustykalna stylizacja z pewnością nie każdemu przypadnie do gustu. Nie powinni w nią inwestować ci, którzy lubią nowoczesne kształty, chłodne barwy, czy minimalistyczne dodatki. Główne elementy aranżacji łazienki w stylu rustykalnym to bowiem: drewno, naturalne kamienie i ciepłe barwy.  Ciepłe barwy działają kojąco, drewno ociepla wnętrze, natomiast kamień naturalny dodaje rustykalnej łazience elegancji. Dużą rolę odgrywają w takiej łazience meble, które koniecznie muszą być wykonane z drewna oraz ceramika sanitarna i armatura stylizowane na minioną epokę. Idealnie sprawdzi się wanna na tak zwanych lwich łapach czy miedziane pokrętła do wody. Można nawet pokusić się o wannę drewnianą. Świetnym uzupełnieniem może być kosz na brudną bieliznę, wykonany z wikliny.

Kran w stylu rustykalnym

Dodatki do rustykalnej łazienki

Aranżując rustykalna łazienkę nie zapominajmy o dadatkach, które stanowią ważny element dla uzyskania jednej spójnej całości. W łazience rustykalnej będą to najczęściej dodatki drewniane, wiklinowe, czy wykonane z naturalnych surowców. Do łazienki w stylu rustykalnym na pewno nie pasuje plastik. Szkło też jest raczej zarezerwowane dla pomieszczeń nowoczesnych. Tam, gdzie nie da się zastosować drewna – zastosujmy mosiądz, albo inne tworzywa, które będą maksymalnie naturalne i które kojarzyć się będą z jednej strony z sielskością, a z drugiej z elegancją. Drewniane wieszaczki, rękawica z naturalnych surowców, wiklinowe krzesło, które pomocne będzie przy zabiegach pielęgnacyjnych, a także ażurowe doniczki, czy naturalne kwiaty sprawią, że nasze wnętrze będzie niesamowicie ciepłe, zapraszające do skorzystania ze swoich uroków. W łazienkach o większych wymiarach możemy również się pokusić o postawienie stylowej lampy, która będzie tworzyła niesamowity klimat podczas każdej kąpieli. Z kolei świeczki ustawione na parapecie, zawierające aromatyczne olejki będą umilać wszystkie chwile spędzone w łazience, pobudzając nasze zmysły zapachowe i nie tylko.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.