Łazienka w stylu królewskim

Kojarzą się z przestronnymi pomieszczeniami, niebanalnymi formami, bardzo bogatymi zdobieniami. Ten styl przeznaczony jest dla osób, które lubią, gdy ‘dużo’ się dzieje, a proste i klasyczne formy są dla nich nudne i mdłe. Łazienka w stylu królewskim to opcja dla osób, które nie będą czuły się przytłoczone ilością kolorów, zdobień i rozwiązań, które mogą być niezwykle ciekawe. Aranżując łazienkę w tym stylu, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jakich ? O tym poniżej !Must have

Królewski styl

Królewski styl

Pomimo tego, że dla wielu osób pałacowy styl kojarzy się tylko i wyłącznie z kiczem, to nie należy się zrażać ponieważ całość urządzona z gustem i ze sporą dawką elegancji sprawi, że każdy kto będzie w niej przebywał będzie się czuł iście królewsko. Pomieszczenie powinno być sporych rozmiarów, przestronne i najlepiej z oknem, w którym będzie można zawiesić ciężkie i konkretne zasłony do samej ziemi. Do tego nieodzownym elementem jest wanna z pozłacanymi elementami i wielką umywalką z podobnym kranem. Dodatki powinny posiadać florystyczny albo pasiasty wzór, który również jest pożądany na podłodze, szczególnie w kolorach pól szachownicy. Kryształowy żyrandol- im większy tym lepszy – jest kolejnym elementem, bez którego królewska łazienka nie może się obyć.


Królewskie kolory

Królewskim kolorem, który pierwszy przychodzi nam na myśl, jest oczywiście czerwony, który w aranżacji łazienkowej nie będzie najlepszym pomysłem. Jednak idealnie sprawdzą się odcienie białego, szarości, kremu czy kawy z mlekiem. Oczywiście nie wykluczone są akcenty w innych kolorach, na przykład złota, które kojarzą się bogactwem i obfitością.

Gra dodatków

Idealne dodatki

Idealne dodatki

Stylizowane meble, przede wszystkim komoda i toaletka to elementy, które w tym stylu odnajdą się idealnie. Powinny być one dostosowane kolorystycznie do całej reszty. Żywe kwiaty nie są pożądanym dodatkiem ponieważ zdecydowanie bardziej pasują do czegoś lekkiego, romantycznego i niezbyt nachalnego. Pamiętajmy również, że zarówno ściany, jak i podłoga, muszą być wykończone z jak największą dokładnością. W tym stylu nie ma miejsca na niedociągnięcia czy ‘specjalne’ postarzanie pewnych elementów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *