Łazienka w soczystej zieleni

Wybór koloru przewodniego do naszej łazienki może być nie lada wyzwaniem z kilku powodów. Po pierwsze, obecnie na rynku istnieje przeogromny wybór co sprawia, że docelowy wybór jest kłopotem. Po drugie łazienka jest miejscem specyficznym, którego używają wszyscy domownicy, którzy zwykle mają zupełnie inne gusta, również w przypadku ulubionych kolorów. Po trzecie, nie rzadko bardzo trudno nam sobie wyobrazić ostateczny efekt. Po czwarte, nie zawsze mamy na tyle dużo odwagi żeby zdecydować się na coś odważnego i nie banalnego.

Soczysta zieleń

Zielone ściany plus dodatki
Zielone ściany plus dodatki

Przy wyborze konkretnego koloru, który ma zagościć w naszej łazience, trzeba mieć świadomość, że nie jest to wybór, który zdeterminuje wygląd zarówno podłogi, ścian, wszelakich akcesoriów czy dodatków. Gdyby tak było, to wszystkie łazienki byłyby mdłe i niezbyt ciekawe. Zwykle ceramika, czyli wanna, prysznic, muszla klozetowa i umywalki są klasyczne, najczęściej białe, choć oczywiście niekoniecznie. Kolor przewodni chętnie ‘przemycamy’ w kafelkach, zarówno na ścianach jak i podłodze, a także w dodatkach, które dowolnie możemy modyfikować pod nasze gusta. Kolor zielony, jest kolorem uważanym za dosyć odważny, ponieważ nie jest to klasyczny beż, krem czy też biel. Kolor zielonego jabłuszka idealnie będzie współgrała z klasyczną bielą, ale także z fioletem czy nawet amarantem!


Pozytywna łazienka

Połączenie zieleni z bielą
Połączenie zieleni z bielą

Zielony kojarzy nam się z wiosną, pierwszymi promieniami słonecznymi, z budzeniem się do życia zwierząt i roślin – generalnie z bardzo pozytywnymi emocjami. I taka również będzie nasza łazienka. Całkowicie lekka, niczym nie przytłoczona. Jeśli do zielonych elementów dodamy jasne, punktowe światła i spore lustra, możemy być pewni, że

funkcjonalność będzie połączona z zachwytem, przy każdej możliwej okazji. W aranżacji zielonej łazienki, nie bójmy się łączyć różnych odcieni zieleni! Połączenie nawet trzech odcieni może jeszcze bardziej pobudzać i sprawiać, że będzie ona ciekawa, a zarazem niezbyt oklepana w swojej prostocie. Jako dodatek konieczny uznajmy kwiaty doniczkowe, które w przewadze są zielone!

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.