Łazienka… studencka

W obecnych czasach, posiadanie własnego mieszkania urosło do rangi marzeń, które nie rzadko nie mogą być zrealizowane. Dlaczego? Najczęściej z powodów finansowych. Zarabiamy zbyt mało, nasze oszczędności są bardzo niskie, a otrzymanie kredytu w wielu przypadkach jest niemożliwe, szczególnie po zaostrzeniu zasad ich przyznawania. Pierwsze mieszkanie często jest tym wynajmowanym. Aranżacja takiego mieszkania może być o tyle trudna, że trzeba nieco trafić w gust najemców. Sprawa się komplikuje jeśli będą nimi… studenci.

Żywe kolory czy neutralne odcienie ziemi ?

Prosta i klasyczna łazienka

Prosta i klasyczna łazienka

Urządzając łazienkę dla ludzi młodych, często niepokornych, warto pomyśleć o kolorystyce, która będzie odgrywała ważną kwestię w tworzeniu nastroju. Najlepiej jest połączyć kilka barw, które będą tworzyły całość. Przede wszystkim nie należy się skupiać tylko i wyłącznie na przykład na kolorze koralowym czy też niebieskim, ponieważ trzeba uwzględnić, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna musi czuć się swobodnie. Wybierając ściany i podłogę w neutralnych kolorach, możemy postawić na niestandardowe dodatki takie, jak fototapeta za szkłem tuż przy wannie, nieszablonowy obraz naprzeciw lustra czy właśnie lustro w fikuśnej ramie. Budując atmosferę w takiej łazience, nie można pominąć oświetlenia, które powinno być o dobrej intensywności. Najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na kilka punktów świetlnych, również przy lustrze, co może być kluczowe dla kobiet podczas wykonywania makijażu.

Funkcjonalność ponad wszystko

Prostota i funkcjonalność

Prostota i funkcjonalność

Kiedy w jednym mieszkaniu spotyka się kilka osób, często sobie nieznanych, trzeba o tym pamiętać również podczas aranżowania łazienki. Każdy z nich powinien mieć swoją półkę, gdzie może schować niezbędne kosmetyki. Będzie to trudne w łazienkach o małych powierzchniach, aczkolwiek nie niemożliwe. Trzeba wykorzystać wszystkie wnęki, być może pomyśleć o zbudowaniu szafek z płyt kartonowo-gipsowych, które idealnie mogą wtapiać się we wnętrze, które będzie sprawiało wrażenia większego. Nie można również zapomnieć o funkcjonalnym prysznicu, sporej umywalce i pralce, która w takim miejscu być powinna. Całość powinna być okraszona minimalistycznymi dodatkami, ponieważ one i tak być może nie będą pasowały mieszkańcom, którzy z tej łazienki będą korzystać.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *