Łazienka niebanalna

Remont łazienki i aranżacja tego pomieszczenia kojarzą nam się z dość ciężkimi pracami, sporym zamieszaniem. To przecież działania takie jak montaż instalacji wodnej, ogrzewania, odpowiednia wentylacja. To układanie płytek, montaż wanny czy kabiny prysznicowej. Jakby nie patrzeć to także wyłączenie z użytku naszego codziennego centrum zarządzania porządkiem i czystością. Ale łazienkę można też dekorować, bawić się w niebanalne, oryginalne aranżacje, wykazać się nie lada kreatywnością.

Zagrajmy w kolory
Szukając inspiracji, ciekawych rozwiązań można trafić na naprawdę wyjątkowe pomysły. Na pewno jednym z nich będzie kolorowa kabina prysznicowa. Dotychczas inwencja w przypadku montażu ceramiki sanitarnej kojarzyła nam się głównie z oryginalnym kształtem wanny, kabiną bez brodzika czy mniej lub bardziej zaawansowanymi rozwiązaniami do hydromasażu. Kabina z kolorowego szkła to niemalże sztuka, która nada wyjątkowy charakter każdej łazience. W zależności od zastosowanych wzorów, kolorów możemy uzyskać przeróżne efekty. Błękitna kabina to wręcz idealny pomysł praktycznie w każdej łazience. Trudno chyba o bardziej „wodny” odcień… Zabawa kolorami to tylko jedna z wielu opcji. Możemy przecież zdecydować się na kabinę ze szkła malowanego we wzory, obrazki, pejzaże. Można śmiało powiedzieć, że kolorowa kabina to pomysł, który zaskakuje, ale też daje szerokie pole do wykazania się odwagą i kreatywnością.

książki w łazience

Łazienkowe lektury

Relaks z dobrą książką
Równie oryginalnie w łazience prezentuje się… biblioteczka. Przy czym należy brać pod uwagę aspekty czysto praktyczne związane z bezpieczeństwem książek. A zatem jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w większych łazienkach, w których jest zdecydowanie lepsza cyrkulacja powietrza, a książki nie będą narażone na działanie wilgoci.
Jak może wyglądać taka łazienkowa biblioteczka? W wielkim salonie kąpielowym może być to nawet dopasowany stylistycznie regał. Ale równie dobrze prezentuje się wnęka w ścianie czy specjalna półka. Zapewne znajdą się sceptycy, którzy zapytają, po co książki w łazience. Ale chyba każdy miłośnik czytania wie, że odprężająca kąpiel z ciekawą lekturą to najlepszy relaks po dniu pełnym obowiązków.

Eko-łazienki

Eko-łazienki to wiele pomysłów, urządzeń

Eko-pomysły
Ciekawe rozwiązania do łazienki mogą mieć także wymiar proekologiczny i ekonomiczny. Eko-łazienki to wiele pomysłów, urządzeń. Jednym z nich może być ponowne wykorzystanie wody z umywalki w eko-toaletach. Instalacja jest wówczas wyposażona w zbiornik na wodę pochodząca z umywalki. Po jego napełnieniu, które sygnalizuje specjalna dioda, można użyć wody do spłukania toalety. A zatem jest to podejście ekonomiczne i ekologiczne.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *