Łazienka modna AD 2016

O tym, że łazienka lubi być „modna” wiemy nie od dziś. Podobnie jak w przypadku aranżacji innych wnętrz, również to pomieszczenie można wyposażyć, pokolorować i dekorować zgodnie z najnowszymi trendami. Oczywiście nikt nie remontuje łazienki kompleksowo co sezon, ale na pewno warto wiedzieć co w trawie piszczy. Wbrew pozorom nie są to informacje tylko dla osób, które akurat planują remont łazienki. Czasem wystarczą drobne zmiany, korekty, coś nowego, aby łazienka zyskała świeże, modne oblicze.

biala łazienka
Biel w łazience – zawsze modna

Kolory…
Tym, co widać na pierwszy rzut oka jest oczywiście kolorystyka. W tej dziedzinie trendy AD 2016 dają nam sporą swobodę, a raczej różnorodność. A zatem na topie utrzymuje się monochromatyczna, biała łazienka. Trzeba przyznać, że żaden kolor tak jak biel nie zapewnia wrażenia sterylności, czystości, naturalności. Dlatego właśnie w takich łazienkach doskonale prezentują się eleganckie, designerskie elementy dekoracyjne, a także coraz popularniejsze organiczne, bio kosmetyki. Ciekawym elementem są baterie utrzymane również w bieli, które nadają łazience charakterystyczny, skandynawski styl.
Na przeciwległym biegunie jest oczywiście czerń. Łazienki utrzymane w tonacji czerni i bieli to trend, który przetrwał kolejny sezon. Ale nowością są baterie wannowe, umywalkowe czy natryskowe również tym kolorze. Trzeba przyznać, że jest to bardzo efektowne zestawienie.
Nowością AD 2016 są kolory, których dotychczas w łazienkach raczej nie widywaliśmy. Takie jak chociażby marsala, ciemny niebieski, pomarańczowy. Nowe kolory mogą pojawić się na ścianach, na dużych powierzchniach i jako dodatek. Mamy również do wyboru efektowne, kolorowe baterie.

Materiały…

kamień na scianie
Kamień w łazience – w dobrym stylu

Drewno nie jest co prawda nowością w łazienkach. Natomiast aranżując czy remontując łazienkę możemy szukać coraz to nowych zastosowań oraz inspiracji. Trendy na ten rok „podnoszą” drewno z podłóg na ściany łazienki. Interesująco prezentuje się również połączenie płytek i drewna.
Rozwija się również kreatywność, jeśli chodzi o zastosowanie kamienia naturalnego. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na dość kosztowne wykończenie w tym naturalnym materiale, dobrym rozwiązaniem będą płytki imitujące kamień, np. trawertyn.
Jeśli chodzi o ponadczasowe i najpopularniejsze płytki mamy prawdziwe szaleństwo wzorów, kształtów i kolorów. Pozwala to wyczarować naprawdę niezwykłe wnętrza. Mamy zatem płytki w patchworkowy deseń, imitujące tkaninę, mozaiki. Są płytki małe, duże i sześciokątne. Warto również zainteresować się jednobarwnymi płytkami, do których świetnie pasują oryginalne, niebanalne dekory.

system rimfree
Bezpieczna i czysta łazienka

Trendy…
Łazienka modna może być industrialna, w bardzo popularnej stylistyce loft. W dobrym tonie jest również zaaranżować to wnętrze spokojnie, w chłodnej, stonowanej kolorystyce, w rozmytych pastelach.
Modna łazienka musi być także funkcjonalna i bezpieczna. Poświęcając dużo uwagi stylistyce nie zapominajmy, że ma to być przestrzeń dobrze zorganizowana, praktyczna, wygodna. Dlatego zwracamy również uwagę na nowoczesne, ergonomiczne meble, organizery itp. Bezpieczna łazienka jest czysta. Stąd też wiele nowoczesnych rozwiązań takich jak powłoki na ceramice eliminujące rozwój bakterii i drobnoustrojów czy też redukowanie do minimum trudno dostępnych miejsc.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.