Kąpiel przy kominku

Za oknem zimowa aura, sypie śnieg, wieje wiatr. Taki wieczór to wymarzone okoliczności na czas spędzany przy kominku. Z czym kojarzy nam się ciepło kominka? Na ogół z salonem, w dużym domu, ewentualnie w imponującym apartamencie. Tymczasem okazuje się, że kominek to kolejny element, który został odczarowany i zaadaptowany na rzecz przestrzeni łazienkowej.

salon z kominkiem

Kominek w okazałym salonie kąpielowym

Jaki kominek do łazienki
Zapewne wiele osób zdziwi się na samą myśl o kominku w łazience. O ile jesteśmy sobie w stanie wyobrazić takie rozwiązanie w wielkim salonie kąpielowym w okazałej rezydencji, o tyle niekoniecznie widzimy kominek w standardowym łazienkowym metrażu. Oczywiście typowy, opalany drewnem kominek wymaga przewodu kominowego. A taki system to rzeczywiście domena podmiejskich domów i posiadłości. Ale nawet w miejskich realiach można spełnić marzenie o relaksującej kąpieli przy kominkowym cieple. Taką możliwość zapewniają np. kominki na prąd oraz biokominki.

Aranżacje z kominkiem w tle

dwustronny kominek

Efektowny kominek w łazience i w sypialni

Jak łatwo się domyślić elektryczny kominek wystarczy podłączyć do sieci, aby cieszyć się nastrojowym ciepłem. W przypadku biokominków mamy do czynienia z biopaliwem spalanym jak świeca. Jeśli chodzi o aranżację bardzo wygodnym rozwiązaniem są biokominki wolnostojące. Można je ustawiać w każdym miejscu, w którym chcemy cieszyć się przytulnością, jaką zapewnia ciepło kominka. Jeśli mamy to szczęście i łazienka ma większy metraż, warto pokusić się biokominek dwu albo trzystronny. W niektórych wnętrzach łazienka sąsiaduje z sypialnią. Można wówczas pokusić się o dwustronny biokominek zamontowany w ścianie dzielącej te dwa pomieszczenia. Ogrzewa wówczas i zdobi łazienkę oraz sypialnię. Dwu i trzystronne kominki zamontowane w ściance działowej w łazience to doskonały sposób na wydzielenie użytkowych stref w łazience
Jeśli warunki w łazience nie pozwalają na instalację biokominka czy też kominka na gaz, zawsze można wybrać atrapę, w której ogień dają świece, zapewniając jednocześnie idealny nastrój w czasie kąpieli.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *