Jasna łazienka z oknem

Bez względu na to, które pomieszczenie urządzamy, staramy się zrobić wszystko żeby każdemu domownikowi przyjemnie się z niego korzystało i żeby poziom estetyki był wyrównany wraz z funkcjonalnością, która w przypadku łazienki ma niezwykle kluczowe znaczenie. Jasna łazienka z oknem jest dla wielu wyznacznikiem piękna, dlatego dziś przyjrzymy się możliwościom ‘okiennym’.

Okno w suficie

Efektowne luksfery

Efektowne luksfery

Rozwiązanie w postaci okna w suficie znajduje miejsce w domach o stosunkowo zbitej bryle, która posiada płaski dach, a także pomieszczenia, które nie mają dostępu do ścian zewnętrznych. Najczęściej w tych partiach umiejscawia się łazienkę, ze względu na to ,żeby z każdego pomieszczenia wszyscy  domownicy mieli do niej stosunkowo blisko. Problemem może okazać się doświetlenie, które w tym wypadku jest możliwe jedynie z dachu, a więc zrobienie świetlika czy okna, dzięki któremu podczas kąpieli będziemy mogli spoglądać w gwiazdy, a rano będzie nas oświetlało słońce, którego każdy z nas potrzebuje do życia.

Luksfery

Kolejnym pomysłem są luksfery, które idealnie się sprawdzają również w pomieszczeniu bez dostępu do okna, ale znajduje się tuż przy dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Oczywiście w takim wypadku musimy się dobrze zastanowić czy nasza prywatność – czy to z jednej czy drugiej strony- nie zostanie zaburzona, a całość będzie się dobrze prezentowała zarówno z perspektywy łazienki, jak i drugiego pomieszczenia. Rozwiązanie to jest stosunkowo nie drogie, a bardzo efektowne.

Okno dachowe

Okno dachowe dające dużo naturalnego światła

Okno dachowe dające dużo naturalnego światła

Łazienki zlokalizowane na poddaszu potrafią być bardzo urokliwe, jednak żeby ich funkcjonalność otrzymała od nas najwyższą notę, będziemy musieli pomyśleć o kilku kwestiach. Jedną z ważniejszych jest zamontowanie okna dachowego, dzięki któremu pomieszczenie będzie dużo jaśniejsze, a poza tym będziemy mogli korzystać z naturalnej wentylacji i automatycznie pomieszczenie ‘ciepli się’. Być może rozwiązanie to jest stosunkowo kosztowne, jednak  podczas użytkowania zgodnie stwierdzimy, że inwestycja ta była opłacalna. Pamiętajmy, żeby do montażu okien dachowych wynająć doświadczoną ekipę, która nie dopuści się fuszerki, która może być katastrofalna, szczególnie w kwestiach termoizolacyjnych.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *