Jak urządzić łazienkę w mieszkaniu pod wynajem

Mieszkania pod wynajem rządzą się swoimi prawami, jeśli chodzi o urządzanie, wyposażenie i wystrój. Muszą być jak z jednej strony efektowne, interesujące i zachęcające, ale też jak najbardziej funkcjonalne i uniwersalne. Te zasady dotyczą także aranżacji łazienki w mieszkaniu pod wynajem. Tym bardziej, że wiele osób poszukujących lokum do wynajęcia, na dłużej czy też na krótki pobyt, zwraca szczególną uwagę na łazienkę i na kuchnię.

Łazienka uniwersalna i funkcjonalna

Łazienka w mieszkaniach i apartamentach na wynajem musi być czysta, estetyczna, praktyczna, funkcjonalna. Na plus zapisują się rozwiązania nowoczesne, atrakcyjne wizualnie. Nie jest to wcale łatwe zadanie, ponieważ nie urządzamy wówczas łazienki pod konkretne potrzeby i gusty, ale tak, aby jak najbardziej odpowiadała różnym użytkownikom. Stawiamy zatem na uniwersalność, dobrą jakość, estetykę i trwałość.

umywalki
Elegancki, uniwersalny i praktyczny wystrój

Stylistyka uniwersalna i ponadczasowa

Niezależnie od własnych gustów i preferencji w takiej łazience nie należy stosować pomysłów bardzo ekstrawaganckich, nowatorskich czy wręcz przeciwnie – mocno w stylu retro. Chyba, że aranżacja całego wnętrza jest charakterystyczna, np. awangardowa czy rustykalna. Generalnie stawiamy na rozwiązania bezpieczne, sprawdzone, które wcale nie muszą być nudne. Doskonałym przykładem jest zawsze modne i naprawdę efektowne połączenie czerni i bieli albo stylowe płytki w stonowanych odcieniach szarości lub beżu. W takim wnętrzu każdy poczuje się dobrze, a o to właśnie chodzi przy aranżacji łazienki pod wynajem. Uniwersalny wystrój zapewnią płytki gładkie, ale warto pokusić się o dekoracyjne akcenty w postaci płytek o delikatnym wzorze, na których mniej widać ewentualne zachlapania czy zabrudzenia. Dobrym i sprawdzonym pomysłem na urządzenie łazienki w mieszkaniu pod wynajem jest również drewno albo materiały drewnopodobne. To motyw zawsze na czasie, uniwersalny i ponadczasowy. Nadaje łazience przytulny i elegancki styl, ponadto pasuje do płytek w spokojnych odcieniach beżu, bieli czy szarości.

beżowa łazienka
Stylowe, stonowane kolory, praktyczne wyposażenie

Łazienka do wynajęcia – funkcjonalna i wygodna

Łazienka to specyficzne pomieszczenie, które musi spełniać pewne funkcje, ale też nie można pominąć estetyki i wystroju, który sprzyja relaksowi. W mieszkaniach do wynajęcia zwracamy uwagę na jak najbardziej uniwersalne rozwiązania. Dlatego, jeśli metraż na to pozwala, warto pokusić się o montaż wanny i kabiny prysznicowej oraz dwóch umywalek. Warto wprowadzić pewne elementy, które zapiszą się na plus, takie jak np. podest dla dzieci do umywalki, uchwyty i praktyczne półki w kabinie prysznicowej, natrysk z możliwością skorzystania z deszczownicy itp. Atutem będzie też lustro oraz dobrze zaplanowane oświetlenie łazienki. Akcesoria, praktyczne meble, pojemniki itp. – to dzięki nim łazienka jest zarówno praktyczna, jak i klimatyczna.

szafka
Funkcjonalne rozwiązania i wyposażenie

Aranżując łazienkę w lokalu do wynajęcia stawiamy raczej na prostotę i minimalizm, świetnie sprawdzi się tu styl skandynawski. Wybieramy rozsądnie, liczy się jakość, eksploatacja takich łazienek wymaga porządnych i trwałych rozwiązań.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.