Jak odnowić łazienkę bez wielkich inwestycji?

Remont łazienki to zawsze spore przedsięwzięcie, duże koszty, jeszcze większy bałagan i wyłączenie z użytku domowego centrum czystości i porządku, prywatnego SPA itd. Można jednak odnowić łazienkę, nadać jej nowy blask bez ogromnych inwestycji, skuwania płytek i zakupu super nowoczesnej kabiny czy wanny w stylu retro. Pamiętajmy o tym, że w łazience również istotny jest wystrój, nastrój i ciekawa aranżacja. Przecież to tu relaksujemy się po ciężkim dniu.

Nowa łazienka bez wielkich inwestycji

Łazienka musi funkcjonalna i praktyczna, ale to wcale nie stoi na przeszkodzie stworzeniu wyjątkowego, klimatycznego wnętrza. Dzięki pomysłowym dodatkom, dekoracjom, nowym akcesoriom możemy zapewnić temu pomieszczeniu naprawdę spektakularną metamorfozę. Nie zapominając przy tym o użytkowym przeznaczeniu każdej łazienki.

wanna
Nowa łazienka bez wielkich inwestycji

Jak przywrócić łazience blask?

Na dobry początek przyda się gruntowne sprzątanie. Nasze domowe centrum zarządzania porządkiem to miejsce, w którym łatwo o zaniedbania, które szpecą wnętrze. Łazienka zyska nowy blask i pojaśnieje, kiedy wyczyścimy do połysku baterie, usuniemy zanieczyszczenia z fug pomiędzy płytkami, dokładnie umyjemy wannę lub kabinę i wszystkie „zakamarki” przy ścianach, brodziku itp. W trakcie porządkowania nie zapominamy o wypolerowaniu dużych powierzchni – kafelków na ścianach, terakoty na podłodze. W tak odświeżonej łazience można przeprowadzać ciąg dalszy akcji odnawiania i aranżowania wnętrza.

Dobra organizacja i sprytne schowki to sposób na ograniczenie nieładu i „zagracenia” łazienki. Wiadomo, że przydaje się nam tu wiele rzeczy, ale nie wszystkie muszą być wyeksponowane. Półki, koszyki, pojemniki, ozdobne pudełka i organizery to znakomity pomysł na porozrzucane akcesoria i przybory i skuteczna metoda na łazienkowy bałagan.

lustra
Lustra, światła, efektowne dodatki

Dodatki, dekoracje i szczegóły zmieniają i poprawiają wystrój

Jednym z efektownych, ale i praktycznych pomysłów jest większe, nowe albo dodatkowe lustro. Optycznie powiększa pomieszczenie, odbija światło, rozświetla wnętrza. A przy tym jest potrzebne i może stanowić element dekoracyjny. Jeśli wybierzemy stylową szafkę z lustrem zyskujemy dodatkowe miejsce na akcesoria i przybory.

Jaśniej, ładniej, przestronnie. Łazienki nie mają z reguły zbyt dużego metrażu, oświetlenie doda optycznie przestrzeni. Efektowne lampy czy modne oświetlenie LED ma swoje praktyczne zastosowanie i również może być atrakcyjnym elementem aranżacji.

Blask nowości w łazience uzyskamy również wymieniając armaturę, nowe baterie przy wannie, natrysku czy umywalce. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych propozycji – standardowych, nowoczesnych czy w stylu vintage.

kran
Nowa, elegancka bateria

Kolejny element to szeroko rozumiane tekstylia. Mogą być to kolorowe ręczniki, dywaniki, zasłona prysznicowa czy efektowne firanki, jeśli mamy w oknie okno. Do stylowych akcesoriów, które odświeżą nasza łazienkę zalicza się też podajniki, kubeczki, chromowane, drewniane albo kolorowe stojaki i wieszaki na ręczniki itp.

Bardzo ciekawym i atrakcyjnym wizualnie pomysłem na „nową” łazienkę są rośliny, np. kwiaty doniczkowe. Oczywiście wybieramy takie, którym odpowiadają specyficzne łazienkowe warunki.

mydło
Dodatki i dekoracje

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.